Dini Soru / Sorular / İntihar eden müslüman cennete gider mi

İntihar eden müslüman cennete gider mi

Sponsorlu Bağlantılar

İntihar eden müslüman cennete gider mi

Soru

Dinimize göre intihar eden bir Müslüman cennete alınacak mı Kısaca bilgi verir misiniz. İslam dinine göre intihar eden bir insan cennete alınıp alınmayacağı hakkındaki hüküm nedir?

Cevap

Merhabalar kardeşim. Kalbinde iman ile ölen her günahkar mümin eninde sonunda cennete girecektir. Günahkar olanlara Allah dilediği şekilde ve dilediği kadar ceza verilir veya dilerse o kendi hakkını affedebilir. Bu bir intihar olsa bile cezasını tamamlayan kullarını cennete alacağı bildirilmiştir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Kötü söz söylemek günah mı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

Bir yorum

  1. intihar eden kişiyi intihara iten tek neden şeytan dır.o kişiyi bunalıma sokar.o kadar bunalıma sokarki tek çare ölümü kurtuluşmuş gibi görür.Gercekten cunku o kişi şeytana uymuş ve onun söylediği yolda ilerlemiş ilerlemiş ve sonunda tuzağına düşmüş.şeytanın tuzağından kurtulmanın yolu Allah a dua etmek ve ondan ona sabır vermesi ve zora girdiği bunalımdan onu kurtarmasıdır..Fakat ıntıhara kalkışan kişilerde genel de Allah korkusu ve Allah inancı olmadığı için,Allah tan ona yasadıgı mutsuzluklara karsı hiçbir sabır ve dayanma gücü istemez.istemediği içinde Allah ona asla yardımda bulunmaz…Bazı kişileri görürsünüz intihar teşebbüsünde bulunurken onu kurtarmaya calısan kişiler olur..işte o kişileri Allah yönlendirir onu kurtarması için..Niçin?çünkü intihar ederken Allah tan Allah ım beni bagısla çıkmaz yoldayım intihar ediyorum vb.Ama Allah eger ıntıhar edecek kişinin kalbinde Allah sevgisi yatıyorsa o kişiyi kişisine göre isterse kurtarır…..Demekki şeytana uyan ve onun yolunda intihar edenler ve içlerinde Allah korkusu olmayıp Allah ın verdiği cana kendi kıyıyor ve Allah ı cıddıye almayanları Allah cennetine asla sokmaz.Allah doğrucudur ve ciddidir…Dünyadaki imtihanını yarıda kesmektir intiharcılık..sınavı yarım bırakım dünyadan dışarı çıkmış kişiler dunyadakı sınavını kazanmadığı için cennete giremez.Asla ve kesindir…intihar şeytan demektir.intihar Allah korkusu olanayandır.intihar kendi kendini yok etmektir.kendi kendini yok eden.cehennemde zaten yok .sınavı kazanamayan cennete var olamaz…saygılar ve sevgiler diliyorum sizlere…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.