Dini Soru / Sorular / İntihar edeni allah affeder mi

İntihar edeni allah affeder mi

Sponsorlu Bağlantılar

İntihar edeni allah affeder mi

Soru

Annesi ve babası olmayan yurtta kalan birinin intiharı

Geçen gün haberlerde gördüm yetiştirme yurdunda kalan kimsesiz 17 yaşında bir kız çocuğu dağın tepesinden atlayıp intihar etti öldü. ALLAH affedebilir mi?

Cevap

Hayırlı geceler kardeşim intihar büyük günahlardandır ama müsluman biri intihar etti diye ebedi cehenneme girmez; Allah, dilerse cezasını çektirip, cennete koyabilir ya da direkt affedebilir. Müslüman kişinin intihar etmesi onu kafir yapmaz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: Intihar

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

2 Yorumlar

  1. İntihar edeni Allah affetmez.Asla affetmez..Allah o intihar eden kuluna zorluklara karsı sınav vermiş o kişide o zorluklardan korkup şeytanın tuzağına ermiş…Allah ımız ne demiş sizlere sabrı zorluklara karsı dayanma gücü veriyorum yani sınav yapıyor kişileri..Her ınsanın basına cesit cesit dertler veriyor..bizler bu dertleri aşmassak ve dünyadaki görevimi yarım bırakıp intihar edersek Allah bizi nasıl affetsin?asla ve kesin olarak Allah bizi affetmez..sen dünyadaki işini bıraktın seytana uyarak..intiharın kötü bir sey olduğunu bile bile kendi canını sana verdiğim canı kendin aldın der Allah ımız….oyle sey olurmu intihar edeni affetsi Allah..Affetmez seytanın cehennemine gıtmek zorundadır.ne yazıkkı acı gerçek olan bu…Allah ı cıddıye fercekten cıddıye alan kişi ne olursa olsun Allah a sığınır ve dualarla sabırla ondan yardım ister..Allah hiç kullarının yartam ona can veren kullarının intihar etmesını istermi hiç?Asla ve asla istemez.Allah o iyi ve güzeldir ki güzel iyi olan şeyleri sever ve ister.ıyı ve güzel olan seylerı cennetinde ister.kotu intihar vb.cennetinde yer yoktur…Demmeki Allah ımız intihar edenleri affetmez…..Saygılar ve sevgiler diliyorum sizlere…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.