Dini Soru / Sorular / İşinin olması için dua

İşinin olması için dua

Sponsorlu Bağlantılar

İşinin olması için dua

Soru

Selamun aleykum hocam. Olmasını çok istediğim bir iş var. Bu işimin olması için nasıl bir dua edebilirim. İşinin olması için dua önerebilir misiniz.

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Allah helalinden bol rızıklar versin inşaallah. Bir insan namaz kılar ve namazlarından sonrada ihlasla rızık talep ederse Allah o kimseyi dara düşürmez. Önemli olan nasıl isteyeceğimizi bilmektir. Size örnek bir hacet yani istek ve dilek duası veriyorum bunu namazlardan sonra fırsat oldukça okuyun inşaallah.

Bismillâhirrahmânirrahîm. İlâhî rahmetike ve siat külli şeyin lâ ilâhe illâ ente yâ erhamerrâhimîne kaddertel eşyâe ve ahkemtehâ bi hıkmetike ve rahimtel ıbâde bi rahmetül umûmi rahmetil hususı sübhâneke entellâhür rahmânür rahîmü ihâtati sirri imdâdiyyeti mülkike ihâtaten ebediyyeten ve ahadiyyeten eselüke ve etevesselü ileyke bi esmâikel hüsnâ en teşhednî hakâikal eşyâi ve en teveffikanî li hıfzıhâ ve entel hannânül mennânür rahmânü aleynâ fil ezeli vel ebedi bil keşfi an sirrin nefsi vel cismi ve hakîkatihâ yâ Allahü yâ Allahü yâ Allahü yâ maliki yevmiddîn. Sehhirlî hâdime hâzal ismiş şerîfi ve müdnî bi rakîkati min rakâikıke li ahzî bihâ beyne ebnâü cinsî yâ Allahü yâ Rahmân….

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Yemin bozmak günah mıdır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.