Dini Soru / Sorular / İslamda kadının çalışması caiz mi

İslamda kadının çalışması caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar

İslamda kadının çalışması caiz mi

Soru

S.aleyküm hocam
Ben ünv. mezunu bir bayanım hocam. Ailem beni okuttu ve ayaklarım üzerinde durmam için. Allah razı olsun onlardan. Fakat hocam şuan çalışmıyorum herkes o kadar ünv. okudun çalış diyor. Gerçi bende istiyorum ama hocam namazlarımı aksatmayacak ibadetimi engellemeyecek bir iş istiyorum. O da kısmet hocam çalışırken namazlar kaza olunca konusu kafama takılıyor. Çalışmazsam aileme mahcup oluyorum ve o kadar okudum kısacası nasıl bir yol çizmeliyim pek bilemiyorum.

Cevap

Bence erkekler kadar kadınlar da çalışmalı. Sonuçta kötü bir şey yapmıyorsunuz alın teriyle para kazanıyorsunuz. Ortamda erkekle baş başa kalınmaması şartıyla çalışma da ne sakınca olunabilir ki..ibadetlerinizi rahatça yerine getirebileceğiniz güzel bir iş bulursunuz inşallah.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

Bir yorum

  1. Aleykum selam kardeşim. Dinimizde kadın çalışmak zorunda değildir, evin geçimini Allah erkeğe vermiştir. Dinimize uygun, namahremle yalnız kalmayacak şekilde ve en önemlisi ibadetleri aksattırmayacak işte çalışılılabilir. Yanı sıra dinimizde erken evlenmenin hayli faydası çoktur. İş ile birlikte hayırlı bir eş de isteyin; hayatınız şekil alsın. Allah’a emanet olun kardeşim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.