Dini Soru / Güncel Konular / İslamda şüphe dinden çıkarır mı

İslamda şüphe dinden çıkarır mı

Sponsorlu Bağlantılar

Vesvese insanı dinden çıkarır mı

Soru
Esselamu Aleykum muhterem kardeşlerim. Son günlerde ben şeytan tarafından çok kötü vesveselere tutuluyorum. Ancak çok kötü vesveseler. Şeytanın içime fısıldadığı şeyler insanı şirke düşürecek cinsten. Ben o vesvesede bahsedilen şeyleri kabul etmiyorum, Allah’ın birliğine inanıyorum. Yine de içimde çok kötü bir sıkıntı var. Ya ben o vesveselerden dolayı küfre, şirke düştüysem diye korkuyorum. Gerçektende bu vesvelerden dolayı dinden çıkmış mıyımdır? Lütfen yardım edin.
Allah hepinizden razı olsun..

Cevap

Mümin kimsenin kalbi bir saraya münafık veya kafirin kalbi ise harabe bir eve benzer, hırsız harabe olan eve neden girsin? İşte şeytanın müslüman kalbine girmeye çalışarak ona vesvese vermesi o kalbin içinde ki imandan dolayıdır o kalp adeta içi hazinelerle dolu olan bir saray gibidir. Sizinde bu vesveselerden rahatsız olmanız imanınıza ve Allah’a olan itikadınıza işaret etmektedir. Bu vesveseler size Allah’ın izniyle hiç bir zarar vermez. Siz Allah’a dua edin, ona tevekkül edin ve ondan yardım dileyin.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Çoçuk aldırmak günah mı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Sevgilimi seviyorum ama ailem istemiyor

Sponsorlu Bağlantılar Soru Sevdiğim bir cocuk var ailemle tanıştırdım istemeye gelecekler ama ailem istemiyor hem …

Evliyken zina edenin tövbesi

Sponsorlu Bağlantılar Soru Merhaba hocam. Eşinden ayrı ama henüz boşanmamış iken zina günahını işleyen bir …

Bir yorum

  1. Hocaam benim vesvelerim çoktu inanırmısınız 40 dakikadan beri dua okuyorum dilek duasini okudum ondan sonea fatiha okuyum dedim sonra okuyamadan tam vesvese geldi ben de tam hatirlamiyorum ama sea olsun falan dediysem töbe dedim sanirim ama ya sea olsun demişsem töbe dedigimi hatirliyorum ama hocam bide tam dilek duasinin arkasindaydi allah kabul etmez dimi hocam cok zor durumdayim 🙁 simdi agliyorum hemen dua okucam hocam valla bıktım sevdiklerime zarar gelmesin benim yuzumden :(((((((

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.