Dini Soru / Sorular / İsra suresinin fazileti nedir

İsra suresinin fazileti nedir

Sponsorlu Bağlantılar

İsra suresinin fazileti nedir

Soru

Merhaba hocam İsra suresinin faziletleri araştırırken bunu buldum hocam doğrumudur size sormak istedim. Bir de İsra suresinin faziletlerini anlatırsanız çok mutlu olurum çünkü rüyamda birilerinden kaçıyorum bana yaşlı adamın biri burası İsra yolu burdan git gibi birşeyler diyor ben de dediği yerden gidiyorum uyanınca merak ettim İsra suresi aklıma geldi araştırıyorum bu rüyanın anlamı nedir çok soru sordum kusura bakmayın hepsini ayrı ayrı sormak istemedim belki hepsine tam anlamıyla bir yorum yaparsınız diye şimdiden Allah razı olsun.

O rivayet şöyledir:

Kişinin Yatmadan evvel A’raf suresinin 54-56 ayetleri ile İsra suresinin son iki (110-111) ayetleini okuması müstehaptır. Zira bu ayetleri okuyup da uygulayanların elbiselerinin içine, onları, korumakla görevli bir melek girerek kendileri için istiğfar edeceği bildirilmiştir.

Cevap

Merhaba kardeşim. Görümüş olduğun rüya inşaallah hayırlı bir rüyadır. Rüyalarda çok ayrıntılara girerek anlam aramaya çalışmak insana bir şey kazandırmaz. Çünkü rüyalar sahih olabileceği gibi şeytani de olabilir. En doğrusu Allah’tan hayırlısını dileyerek Allah’a havale etmektir. Söz konusu olan o rivayetin hadis olduğu hakkında bir kaynak bulamadık. Zebidi, İthaf, 5/161 bölümünde geçmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Kedi öldürmenin günahı nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Ölümden korkuyorum ne yapmalıyım

Sponsorlu Bağlantılar Ölümden korkuyorum ne yapmalıyım Soru Hocam belki çok saçma olacak ama namazlarımı kılmaya …

Kedi öldürmenin günahı nedir

Sponsorlu Bağlantılar Kedi öldürmenin günahı nedir Soru Selamun aleykum hocam. Kedi öldürmenin günahı hakkında bilgi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.