Dini Soru / Sorular / İstiğfarla ilgili hadisler

İstiğfarla ilgili hadisler

Sponsorlu Bağlantılar

İstiğfarla ilgili hadisler

Soru

Selamun aleykum. İstiğfar etmenin önem ve fazileti ile iligli olrak geçen aşağıdaki hadisi şerif sahih midir lütfen bu konuda bir açıklama yapar mısınız?

Hadisi şerif şöyle geçmektedir:

Bismillahirrahmanirrahim
Elhamdülillahi hamdeyyüvafinniame ve eşhedüel la ilahe illallahu vahdehü la şerikelhü şehedetem müberraetem mineşşekki vettühemi ve eşhedüenne seyyidena muhammedennebiyyene abdühü ve rasulühü seyyidül arabi vel acemi sallallahu teala aleyhi ve sellem ve ala alihi ve ashabihi ve ezvacihi ve zürriyetihi efdalil ümem.

Bu istiğfarı okuyana Allah-u Te’ala seksen bin kasr (köşk) bina eder. Her bir hucrede seksen bin serîr, her bir serîrin üzerinde de hûr-i ‘înden seksen bin hûri bulunur. Onlardan her birinin başı ucunda da dünya ve içindekileri gölgeleyecek kadar büyük bir ağaç olur.
İşte bu mükafatlar bu istiğfarı ömründe dört kere okuyanlar içindir. Kaynak : İstiğfar Risalesi, Sayfa: 281,282,288,289,290,291,292,293 , Abdüh Muhammed Baba el-Mecmuatü-l mübareke, fi’s-semavati’l me’sura ve’l-e’mali’i-mebrura, sayfa:11-17 Bu istiğfar fazileti hadisi sahih midir ? Her okunuşta bu kadar hediyeler mi verilir her okunuşta ?

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Sahih islam kaynaklarında bu tür rivayetlerin olmadığını ve bunların sahih olmadığını biliyoruz. Bunlar yerine okuyabileceğiniz ve amel edebileceğiniz o kadar çok islami eser ve güvenilir kaynaklar varken bunlarla zaman harcamanız bile büyük bir hata.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Yemin bozmak günah mıdır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.