Dini Soru / Sorular / İstihare namazı sonucu nasıl anlaşılır

İstihare namazı sonucu nasıl anlaşılır

Sponsorlu Bağlantılar

İstihare namazı sonucu nasıl anlaşılır

Soru

Selamun aleykum. Hocam iki gündür istihare namaz kılıp niyet edip yatıyorum. Bir rüya veya günlük yaşantıda bir belirti göremedim. Ama sabahları uyanınca biraz yorgun bitkin uyanıyorum normalde de böyleyim ama bu iki gündür bir farklı bilemiyorum benim için hayırsız mı anlayamıyorum. Çünkü evlilik sonuçta niyet ettiğim. İlkinde kalben biraz daha sıcak uyumlu yaklaştım ikincisinde de biraz soğuk uzak yaklaştım. İste böyle bir türlü anlayamıyorum. Allah sizden razı olsun bizim için her verdiğiniz cevap için Allah size cennette Efendimiz S.A.V. in yakın komşularından eylesin. İnşaallah.

Cevap

Aleykum selam kardeşim. İstihare için gerekli vazifeleri yerine getirdikten sonra kalbe ilk gelen his önemli olur. Bir defa işaret aldıktan sonra veya rüya gördükten sonra artık istihare tekrar edilmez. İstihare büyük bir ihlas ve samimiyetle yapılmalıdır. İhlasla yapılırsa o zaman Allah’ın izniyle bir işaret alınır. Bazen bu 7 defaya kadar tekrar edilmesi gerekebilir. Ayrıca istiharede bir işaret olsa bile önemli olan her konuda mutlaka istişare de yapılmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Dedikodunun günahı nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Abdestte özürlü hükümleri

Sponsorlu Bağlantılar Abdestte özürlü hükümleri Soru Hocam rahatsızlığım nedeniyle gün içinde birçok kez gaz kaçılıyorum …

İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme

Sponsorlu Bağlantılar İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme Soru Merhaba ben(bayan)5 ay önce sözlümden ayrıldım …

2 Yorumlar

  1. Bende bir iş için istihareyeistihare yattım rüyamda valiz arıyordum yengemgile gidiyorum kocaman siyah bi valiz veriyo normal siyah valizin yorumuna baktım anlamı iyi bana yardımcı olur musunuz

  2. Rüyan hayırlı ve olumludur. İstiharede esas önemli olan işaret ise insanın kalbinin bir yöne meyletmesidir. Bu içine gelen hissin sana en sağlam işaret olarak kabul edilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.