Dini Soru / Sorular / İstihare rüyaları yorumu

İstihare rüyaları yorumu

Sponsorlu Bağlantılar

İstihare rüyaları yorumu

Soru

İstiharemi yorumlar mısınız?

Selamun Aleyküm hocam ben daha önce hiçbir erkekle görüşmemiş bir bayanım ve hayatımda ilk defa evlilik için bir talibimi değerlendirdim görüştüm görüşmeden önce araştırdığım kadarı ile ahlaklı ve maneviyatı yüksek birisi idi tam istediğim gibi beni ilk sevindiren içimi ısındıran bu yanı oldu 2 ay içinde üç kere yüz yüze görüştük İslami kurallara dikkat ederek mesafe koyarak bu süre zarfında telefon görüşmelerimiz de oldu ona çok bağlandım ve onu çok sevdiğimi anladım aynı şekilde bu süre zarfında oda beni çok sevdiğini ve benimle bir gelecek düşündüğünü söyledi.

Daha önce bir kaç kez istihare yapmıştım rüya görmeyi çok umud ederek ama yaptığım istiharelerde hiç rüya görmedim sonra araştırdım ki önemli olan rüya değil içine doğan halmiş istiharelerimden sonra benim ona karşı hiçbir huzursuzluğum isteksizliğim olmadı aksine daha çok bağlandım hakkımda hayırlı olduğuna inandım ve sonra 3. görüşmemizde onu çok tuhaf bir hal içinde gördüm bana karşı soğuktu ve kafası karışıktı sebebini sordum istihare yaptığını söyledi “2 kez biri bir ay önce diğeri de geçen hafta dedi içim sıkıntılı ve anlamadığım bir isteksizlik var dedi kesinlikle seninle hiçbir ilgisi yok bu benim içsel sürecim dedi” bu son görüşmeden sonra aradan dört gün geçti ve ben onunla konuşamıyorum doğru düzgün bişey demiyor ne düşündüğünü ne hissettiğini bilmiyorum.

Kafama takılan şey şu hocam 1 ay önce ve 1 hafta önce yaptığı istihareden sonra bana karşı böyle değildi üçüncü görüşeceğimiz güne kadar bana karşı çok ilgiliydi 1 günde ne oldu anlayamadım istihareden sonra içine doğan hal bu kadar uzun bir zaman sonra mı yansır benimle açıkça konuşmasını istedim ama yapmadı sessiz kalıyor ve ben çok üzülüyorum hocam daha öncede çok dua ettim halada ediyorum Allaha hayırlısı ise olsun hayırlı değilse de beni uzaklaştırsın gönlümü de razı etmesi için ben onun bana olan sevgisine inanarak evlilik hayalleri kurup hakkımda onun hayırlı olduğuna inandım yani gönlüm şu duruma razı değil şuan psikolojik olarak çok kötü durumdayım ne yapmalıyım bilmiyorum ve ricam lütfen onun istiharelerinide bana yorumlar mısınız dua ile..

Cevap

Selamun aleykum hanım kardeşim. Yazını iki defa dikkatlice okudum ve seni anlamaya çalıştım. Anladığım kadarıyla ve özetlemek gerekirse seni istemediği veya isteksiz olduğudur. Bunun nedeni bir ay veya bir hafta önce gördüğü bir rüya olabilir mi diye sorarsan bunu bilemeyiz ve bunun bir önemi de yoktur ama bu halinden açıkça anlaşılıyor. Kendini kesinlikle üzmemelisin eğer senin temiz ve iyi niyetle ona yaklaşımının değerini bilseydi sana öyle davranmazdı zaten. Onu kendi haliyle bırak ve asla üzerine düşme. Eğer seni istiyorsa o zaten mutlaka sana dönecek ve pişmanlığını farkedeceksin. İstihare konusu ise, bu ne bir ayettir nede bir farzdır. İnsan yanılabilir veya bir hata yapabilir. İstihare ile illada amel edilmelidir diye bir şey söz konusu değildir.

Sana ayrıca şunu da tavsiye ederim: Keşke o temiz ve saf halini bozmasaydın ve bu kişiyle de görüşmeseydin. İyi niyet dense bile islami çizgilere riayet ettiğini kişi düşünse bile zamanla bir adım başka adımlara götürür ve derken insan kendisini haramların içerisinde bulur. Belkide bu durum sana Allah tarafından bir fırsat olmuştur. Kendine gel, sabırlı ve güçlü ol. Allah’tan kesinlikle ama içtenlikle hayırlısını dile. Allah seninle olsun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Yemin bozmak günah mıdır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.