Dini Soru / Sorular / İstihare rüyasında toprak görmek

İstihare rüyasında toprak görmek

Sponsorlu Bağlantılar

İstihare rüyasında toprak görmek

Soru

İstihare ile görülen hayırlı mı şer mi

Uzun süredir çalıştığım iş yerimde durumlar kötüye gitmeye başladı. Bende farklı bir yere başvuruda bulundum. Yolu çok uzun olduğu için pek olumlu yaklaşmadım. Şartları iyi. Hayırlısını istiyorum diyerek çok dua ettim. İkinci görüşmeye yarı yoldan dönmek zorunda kaldım ve vazgeçtim. Hayırlısı bu diyerek kendimi de ikna ettim. Daha sonra konuyu bilen arkadaşlarım çok üstüme geldiler. Kendimi hayırlısı olduğuna ikna etmişken bir pişmanlık peydah oldu. Tekrar aradım ve olumlu bir görüşme oldu. Ama ben hala emin değilim. Çok dua ediyorum Allahım ne olur hayırlısını göster bana diye ama hala kararsızım.

Kaç gün istiareye yattım, bugün hatırladığım bir rüya gördüm. Ama hayır mı şer mi bilemedim.

Koyu renk toprak bir yolda yürüyorum. Kayaların üstlerinde tuhaf kuşlar var. Ben baykuş olduklarını düşünüyorum, arkadaşım “yarasa” olduklarını söylüyor. Birden uçuşmaya başlıyorlar yere yatıyoruz bize zarar vermeden uçup gidiyorlar. Sonra dik bir yokuşun kıyısına geliyoruz. Aşağısı yine toprak ben kendimi korkusuzca bırakıveriyorum aşağıya. Yumuşak bir toprak böyle biraz tozlana pislene iniyorum aşağıya. Sağ tarafıma bakıyorum bir kadın yatıyor, ama toprak tüm vucudunu kapatmış sadece kafası dışarda ama gayet rahat bi yatakta gibi. Ayaklarımın dibine bakıyorum kırmızı güller . Güzel ama böyle ben ayaklarımla tozuttum ya etrafı ,köklerinden oynamışlar “yazık yaa bunları dikelim çok güzeller “diyerek onları düzenliyordum. Minik sarı bi kuşta sıcaktan bunalmış bizim yanımızda gölgeleniyordu falan filan …

Şimdi rüyam siyah kırmızı gösteriyor. Tabirlere bakıyorum çok karışık. Şerli bi iş mi yoksa benim çok fazla baskı altında olmam mı sebep bilmiyorum ..

Danıştığım herkes benim için bir fırsat olacağını söylüyor.

Ne yapmam lazım?

Cevap

Selamun aleykum kardeşim. Allah sana hayırlı olanı nasip eylesin. Ama bu rüyan çok açık bir şekilde sana olumlu olarak işaret ediyor. Ancak istihare konusunda rüya görmek şart değildir. Bir çok insan bunu çok önemsiyor. Önemli olan istihare esnasında veya uyandıktan sonra içinize o konuda gelen istektir. Bu olumlu veya olumsuz olarak bir işaret olur. Şunu da bilmelisin ki istihare sadece bir işarettir veya bir rüyadır bununla amel etmek ne farz nede vaciptir. Önemli olan aynız zamanda bilen kimselere danışmaktır. Allah’a emanet olun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: istiharede toprak gormek, İstihare rüyasında toprak görmek, istisarenamaziruyatoprakgormek

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.