Dini Soru / Sorular / İstiharede beyaz araba görmek

İstiharede beyaz araba görmek

Sponsorlu Bağlantılar

İstiharede beyaz araba görmek

Soru

Hocam evlenmek istediğim birisi için kalben de fikren de gönlüme yatan sevdiğim birisi için istihareye yatıyorum iki gündür üst üste ilkinde evlenmek istediğim erkeği merdivenden beraber inerken görmüştüm benim elimi tutuyordu rüyamda dün bunu size sorup yorumlatmıştım.

Bu seferde beyaz bir araba kullandığımı görüyorum daha önce gittiğim bir evde yeşil tokamı unutmuşum onu almaya gidiyormuşum ve elime alıyorum tokamı. Bu istiharelere kaç gün devam etmeliyim hakkımda hayır olan kişi kalben içime doğan hal olumlu ama onu sevdiğim için olabilir bu duygum belkide olmasını istediğim içindir bilemiyorum. Birde bu gördüklerim bilinç altı olabilir mi bana yardımcı olur musunuz.

Cevap

Değerli kardeşim. Rüyalarınız olumlu manaya işaret eder. Elbette her zaman en doğrusunu Allah bilir ve rüya ile amel etmek farz değildir. Siz yinede her zaman istişare de yapın ona göre bir karar verin. İçinize doğan his ise o istihareyi ne kadar samimiyet ve ihlasla yaptığınıza bağlı. Ayrıca istişare edin yani bilgili ve güvenilir kimselere danışın isteğinizi anlatın uygun mudur değil midir diye sorun ona göre bir karar vererek Allah’a tevekkül edin.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan İnternetten altın alıp satmak caiz mi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: istiharede beyaz araba görmek, istihareye yatinca b eyaz araba gormek

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

2 Yorumlar

  1. Hocam rüyamda araba kullanıyorum çok hızlı birşekilde annem yanımda kızım yavaş sür yavaş sür düyor erkek arkaşımla nişanlanabilecekmiğim diye uyudum

    • İstihare şu veya bu iş olacak mı diye yapılmaz. Örneğin nişanlanır mıyız diye bir konu için istihare olmaz. İstihare herşeye rağmen kararsız kalan kişi yapabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.