Dini Soru / Sorular / İstiharede beyaz elbise görmek

İstiharede beyaz elbise görmek

Sponsorlu Bağlantılar

İstiharede beyaz elbise görmek

Soru

Sevdiğim Adam için kursta arkadaşıma benim için istihareye yatmasını rica ettim. İlkinde beyaz gecelik görmüş 2. Yattığında ise gelinlik görmüş birde benim kaçma durumum var diye hafızlık yapan bir arkadaşıma kaçarsam hayırlı mı diye yatmasını istedim. O da beyaz kefen görmüş. İstihare de önemli olan renk olduğu için yani sevdiğim benim için hayırlı mı oluyor? Kaçsam hayırlı mı onu öğrenmek istiyorum. Kaç gündür kafam karıştı şimdiden teşekkür ederim.

Cevap

Selamun aleykum hanım kardeşim. İstihare için herkes kendisi yatması gerekir. Başkasını yatırmak yanlıştır. Size tavsiyem kendinizin istihareye yatmanızdır. İstihare rüyasında ilk işarete veya ilk rüyaya itibar edilir. Beyaz gecelik görmek o rüyayı hayırlı olarak tabir edemeyiz. Çünkü bu nefsani arzuları çağrıştırır. Ayrıca istiharede asıl önemli olan ne rüya neden renktir. Önemli olan istihare esnasında veya uyanırken o konuda insanın içine doğan his ve istektir. Bu sizin için bir işaret olur. İkinci rüya olan kefen ise olumsuz manada tabir edilir. Evden kaçmak ise doğru değildir ve hayatınızı geleceğinizi ve Allah korusun belkide ahiretinizi bile büyük bir tehlike altına atmış olursunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Yemin bozmak günah mıdır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: beyaz Nakışlı elbise görmek isrihare de

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

Bir yorum

  1. İstihare rüyamda sevdiğim insan ile kendimi baştan aşağı beyazlar içinde gördüm. Rüyada sevdiğimin annesi yani halam da vardı. Hiç konuşmuyorduk, sadece birbirimize bakıp gülümsüyorduk. Halam bir ara kalkıp başka odaya gitti, geldiğinde elinde bembeyaz bir sandık vardı. İçini açıp baktığımızda ise çeyiz vardı. Bu rüyayı bir sene evvel görmüştüm. Ve rüyam gerçekleşti,şuan sevdiğim insan ile nişanlıyız. Rabbime çok sşükür. .. Rabbim herkesin hakkında en hayırlısı ne ise onu görmeyi nasip etsin İnşallah…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.