Dini Soru / Sorular / İstiharede rüya göremiyorum

İstiharede rüya göremiyorum

Sponsorlu Bağlantılar

İstiharede rüya göremiyorum

Soru

Selamun aleykum. Hocam bir konu üzerine hayırlı mı değil mi diye istihare namazı kıldım kuran okudum kıbleye döndüm öyle yattım. Yine de bir şey göremedim evet ilkinde olmazsa ikincide ikincide olmazsa üçüncüde… tamam inanarak içten gelerek defalarca denemeye razıyım fakat şeytan uyumuyor her zaman insanları yoldan çıkartmak için uğraşıyor. Kuran okurken sürekli saçmalıkmış gibi kulağıma bir şey fısıldıyor. Onun stresinden kuranı fazla açamıyorum. En son istihare namazını da kıldım bir şey göremedim şimdi haşa Allah’ın varlığında yalan yanlış şeyler fısıldıyor. Asla gerçek olmadığını biliyorum. Bunların vesvese olduğunu biliyorum ama korkuyorum işte ya dinden çıktıysam diyorum yada ayıp bir şey yaptıysam diye hem kafayı yeme noktasına geliyorum hemde kötü hissediyorum ne yapacağımı bilemedim duada ediyorum besmelede çekiyorum sürekli azdırmanın peşinde yardım edin Allah rızası için!

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Evvela şunu izah edelim. İstihare için rüya görmek şart değildir. İstihare yaparken veya uyanınca o niyetiniz hakkında doğan his size bir işaret olur.

Diğer vesveselerde ise tam olarak şeytanın isteyeceği şeyler bunlar. Kuran okumaktan vazgeçirmek ve sizi dinden soğutmak ister. Sizde uzaklaştıkça onun isteği yerine gelir. Halbuki size vesveseden günah yazılmıyor. Aklınıza ne gelirse gelsin ne kadar kötü düşünceler olursa olsun önemi yok bunların. Buna inanmalı ve anlamalısınız. Allah yardımcınız olsun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.