Dini Soru / Sorular / İstiharede rüya görmemek ne anlama gelir

İstiharede rüya görmemek ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

İstiharede rüya görmemek ne anlama gelir

Soru

S.a hocam ben istihareye yatıyorum ama ya uyuyamıyorum yada uyuduğum zaman pek güzel rüyalar görmüyorum ama uyandığımda içimdeki istek hala aynı oluyor çok istekli oluyorum ve günümde çok şükür iyi geçiyor sizce bu olumlu mu demek oluyor…. Allaha emanet olunuz

Cevap

Aleykum selam kardeşim. İstihare yaparken kul rabbine bir işaret için dua eder. Bu çok ciddiyet ve ihlas gerektiren bir ameldir. Eğer büyük bir ihlasla istihare gerçekleşirse bir kaç defa yapıldıktan sonra Allah’ın izniyle bir ilham gelecektir. İstihare için zaten rüya görme şartı yoktur. Ayrıca istişare etmek, istihareden önce gelir. Mutlaka bilen bilgili ve tecrübeli kimselere niyetiniz hakkında danışınız. Sizde Allah’a emanet olun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Dedikodunun günahı nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: istiharede rüya görmemek ne anlama gelir, istiharede rüya görmemek, rüyada görmemek

İlgini Çekebilir

Abdestte özürlü hükümleri

Sponsorlu Bağlantılar Abdestte özürlü hükümleri Soru Hocam rahatsızlığım nedeniyle gün içinde birçok kez gaz kaçılıyorum …

İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme

Sponsorlu Bağlantılar İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme Soru Merhaba ben(bayan)5 ay önce sözlümden ayrıldım …

2 Yorumlar

  1. Hocam ben istihareye yattım ve ilk gecede istediğim kişinin ismini yazılı olarak gördüm çok eminim ama iyice emin olmak için 2.3 kere daha yattım ve rüyayı hatırlamıyorum sizce nedeni ndir ?

  2. Bu şekilde sadece görülmüşse hayırlı olarak tabir edilir ama şunu da bilmelisiniz ki istiharede esas olan rüya değildir. Esas olan istihareyi yaparken veya rüyadan uyanınca içinize doğan olumlu veya olumsuz olarak gelen histir. Bu his sizin için bir işaret olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.