Dini Soru / Sorular / Kadın menisi nasıl anlaşılır

Kadın menisi nasıl anlaşılır

Sponsorlu Bağlantılar

Kadın menisi nasıl anlaşılır

Soru

Kendimden çok utanıyorum.

Selamün aleyküm hocam,
Bu soruyu gerçekten çok utanarak soruyorum, kendimden tiksiniyorum.. aynaya bile bakmak istemiyorum bazen.. Ben 5 vakit namazını kılan, kuranını okuyan, orucunu tutan, 22 yaşında, yurt dışında okuyan genç bir kızım.
Benim nefsime herseferinde yenik düştüğüm bir konu var ‘mastrubasyon’. Bu illetten kurtulamıyorum hocam. Kendime hakim olamıyorum, sonra Allah’a tevbe ediyorum ve yine yapıyorum ve Allah’ın karşısına çıkmaya öyle utanıyorum ki ama yinede namazımı kılıyorum. Böyle saçma sapan, iğrenç bir durumun içerisindeyim.

Size sorum şu olacak. Mastrubasyon yaptıktan sonra yarım saat bekliyorum ve tuvalet ihtiyacımı gideriyorum. Ondan sonra guslümü alıyorum, fakat bazen gusül aldıktan sonra idrar yoluyla birlikte yine gelen bir sıvı oluyor meni yada mezi, tam olarak bilemiyorum. Bazende uyuyup kalktıktan sonra idrar yolu ile yine mezi yada meni ye benzer bir şey geliyor. Bu durumda ben tekrar gusül etmem gerekir mi? Ve bu illetten kurtulmam için ne yapmalıyım.. Lütfen hocam çok çaresizim.. Yardım edin ve dualarınızı eksik etmeyin inşAllah.

Cevap

Aleykum selam hanım kardeşim. Bu hayatımız bir mücadeledir. Eğer bir hatayı milyon kere de işlesek biz yine milyon kere tövbe edip yolumuza devam edeceğiz. Madem şeytan bizi rahat bırakmıyor o halde bizde görevimiz ısrarla yapmaya her seferinde pişmanlığımızı Allah’a sunmaya devam edeceğiz. Asla pes etmek yok ve asla bu günahlarımla birlikte hangi yüzle namaz kılıyorum demek de yok. Yola devam ibadete ve namaza devam. Elbette bu illetten kurtulmaya da çalışmalısın. Eminim bu konuda yeteri kadar bilgi sahibisindir çünkü bu soruyu bu şekilde soran bir insan bu hatasının farkındadır ve çözümünü de iyi biliyordur. Ama sana şeytan ve nefsin rahat vermemek ve seni ibadetten de soğutmak istemektedir. Ne olursa olsun namazını kıl, fırsat buldukça oruç tut, duanı çoğalt, kitap okumanı arttır ve özellikle her gün düzenli bir şekilde okuduğun kuranın olsun. Ayrıca nasip olunca da ilk fırsatta evlenmelisin. Bu sıkıntılar geçicidir ve geçecektir. Allah yardımcın olsun.

Sorunun diğer kısmına gelince. Meziden dolayı ne kadına nede erkeğe gusül gerekmez. Kadının menisi ise sarı ve açıktır. Bir süre bekledikten ve gusül abdestinden sonra gelen meni olsa bile bunun için gusül abdesti almak gerekmez çünkü meni şehvetle gelmelidir. Sabah uyanınca da eğer herhangi bir riya veya cünüp olma halini hatırlamıyorsan ve meniye de benzemiyorsa o zaman bu mezidir veya başka bir akıntıdır bundan dolayıda gusül gerekmez. Allah içine ferahlık versin, huzur versin, seni nefsine galip kılsın. Allah’a emanet ol.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: kadin menisi, kadın menisi nasıl anlaşılır, kadının menisi nasıl anlaşılır, kadın ihtilam olduğunu nasıl anlar, kadınlarda meninin gelmesi nasıl anlaşılır, kadınlarda mezi nasıl anlaşılır, kadın menisi nasıl anlaşılır nedir

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

Bir yorum

  1. Selamun aleykum kardeşim bu durumdan kurtulmayı gerçekten istemelisin, zinaya düşme tehlikesi var olduğunda olacak bir durumdur bunun dışında haramdır. Kurtulmak istiyorsan idrarını hiçbir bekletmemen gerekiyor. Ayrıca da yalnız kalmamaya çalış. İyice uykun gelene kadar yatağa girme. Sebze ağırlıklı beslen. Özellikle de marul salatasını sık tüket. Mastürbasyonun unutkanlık yaptığı dinimizde biliniyordu tıp da kanıtlandı bunu da sakın unutma.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.