Dini Soru / Sorular / Kadının eşinden ayrı yatması günahmı

Kadının eşinden ayrı yatması günahmı

Sponsorlu Bağlantılar

Kadının eşinden ayrı yatması günahmı

Soru

Arada oluşan kavgalardan dolayı bir kadının eşinden ayrı yatması günah mıdır hocam? Bazen oluyor ve içimde çok sıkıntı oluşuyor.

Cevap

Eşler arasında bazı geçerli nedenlerden dolayı ayrı yatmaları bir hak ihlali olarak görülmemelidir. Yatak odasında aynı yatakta yatmalarının en önemli nedeni cinsel ilişki hakkıdır. Bu hakkı ihmal etmeye sebep olacak ayrı yatmalar caiz değildir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Yemin bozmak günah mıdır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: kadın kocasından ayrı yatarsa günahmı, kadının kocasıyla yatmaması, ayri yatmak gunahmi, esinden ayri yatmanin gunahi, dinimizde kadinin kocasiyka yatmamasi, eşiyle ayrı yatmak günahmı, kadının kocasından ayrı yatması

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

3 Yorumlar

  1. Eşim bana çok ağır küfür ediyor benle yatmıyor ve ayrı yatıyor hocam bana ş.. p… o… çocuğu diyor bçbir kadına bakmasam bile baktın diyor küfür ediyor ne yapmalıyım saygılarımla

  2. Sorunlarınızı insani ve ahlaki sınırlar içinde çözmeye çalışın. Eşine doğruyu anlat ve örnek olmalısın. Eğer seni dinlemiyorsa sözü geçen bir aile büyüğünden destek alabilirsin.

  3. Kardeşim benim değerlendirmemi önemsersen sana sunu dene derim öncelikle senin eşin sana küfr ediyo saygı duymuyorsa biz erkekler önce kendimizi bir elden geçirelim sen esine saygı duyuyormusun sevdiğini belli edecek neler yaptın eşinle evlenmeden önce eşin senin hayatını biliyormuydu kıskanıyorsa evet seviyor seni ama senin sevginde eksilme oluyormu ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.