Dini Soru / Sorular / Kafam karışık ne yapmalıyım

Kafam karışık ne yapmalıyım

Sponsorlu Bağlantılar

Kafam karışık ne yapmalıyım

Soru

Hocam son bi kaç gündür sohbet dinliyorum ateist gençlerle yapılan röpörtajları falan elhamdulillah müslümanım ama kafamdan sorular çıkıyor ya haşa Allah yoksa neden son Peygamber bizim Peygamber’imiz ondan sonra neden Peygamber gelmedi neden Kuran son kitap incil yada Tevrat son kitap olmadı? Hz İsa yada Hz Musa neden son Peygamber olmadı neden sonra Peygamber gelmedi ya öldükten sonra hayat yoksa yok olacaksak yaptığımız hiç bişey günah sevap diye bişey yoksa falan diye sorular geliyor. Bir yanımda namaz kılıp dua edip tevbe edip kapanmak istiyor sonra kimse kılmıyor etrafımda herkes açık saçık geziyor herkes gülüyor eğleniyor ben çok kafama takıyorum. Namaz borcum haddi hesabı yok oruç desek öyle. Zaten açık biriyim namaz da başlayıp bırakıyorum kafam alak bullak hocam ne yapacağım bilmiyorum. Ölmekten sual verememekten etrafımda kendim de dahil hata günah işleyen evli olup başka erkeklerle konuşan bir çok insan tanıyorum. Onların günahlarına ortağım bunları düşündükçe çıldırasım geliyor. Etrafındakilere namaz kılın diyorum kılmıyorlar bunları yapmayı bile beceremiyorum dua ediyorum boşa ediyorum gibi geliyor saçma geliyor hep aynı şeyler ama olduğu falan yok 🙁

Cevap

Sevgili kardeşim kabire girdiğinde şu saydığın insanların hiçbiri yanında olmayacak sen ve amellerin kabir hayatına göğüs germeye çalışacaksınız. Şu ruhun havadan mı geldi yok olup gidecek, sana bu ruhu veren elbette zamanı gelince alacak.
Diğer hak kitaplar insanlar tarafından değiştirildi ve peygamberimizin geleceği zaten ta ezelden belliydi ve ilk hz Adem döneminde zühur etti. Yani Kur’an ihtiyaç üzerine insanlığa rahmet olarak gönderildi.
Yakınlardaki bir müftülükten çok detaylı yardım alabilirsin.
Şunu da söylemek zorundayım Allah kulunun duasını hemen kabul etseydi zaten hepimiz haşa peygamber olurduk. Namaz bile kılmazken Allah’ın yüce kelamından, rasulünden bu kadar şüphelenirken duam kabul olmuyor demek abesle iştigaldir. Çevren öyle diye üzerine farz durumlardan kaçamazsın. Tonlarca delili göremez olamazsın. Geç olmadan kendini topla böyle boş şüpheler ile vaktini öldürme ahiretini kendi ellerinle yakma bu imtihan bir daha olmayacak. Selametle kal.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Kedi öldürmenin günahı nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Ölümden korkuyorum ne yapmalıyım

Sponsorlu Bağlantılar Ölümden korkuyorum ne yapmalıyım Soru Hocam belki çok saçma olacak ama namazlarımı kılmaya …

Kedi öldürmenin günahı nedir

Sponsorlu Bağlantılar Kedi öldürmenin günahı nedir Soru Selamun aleykum hocam. Kedi öldürmenin günahı hakkında bilgi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.