Dini Soru / Sorular / Karı-koca birlikte banyo yapmak

Karı-koca birlikte banyo yapmak

Sponsorlu Bağlantılar

Karı-koca birlikte banyo yapmak

Soru

karı koca birlikte banyo yapmak günah mıdır kısaca bilgi veriniz. İslam dinine göre karı koca banyo yapmak caiz midir kısaca bilgiler istiyorum

Cevap

Bir kişinin eşiyle ters ilişkiye girmesi ve eşi adetliyken birlikte olması dışında her türlü şekilde ilişkiye girmesi caizdir. Hiçbir sınırlandırma,kısıtlama ve hiçbir şart ve kayıt yoktur….

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Abdestte özürlü hükümleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: eşinle banyo yapmak günah mı, banyoda eşiyle ilişkiye girmek günahmı, banyoda eşiyle ilişkiye girmek, eşinle banyo yapmak günahmı, rüyada kocayla banyo yapmak, eşiyle beraber banyo yapmak, kari koca beraber yikanabilir mi

İlgini Çekebilir

Abdestte özürlü hükümleri

Sponsorlu Bağlantılar Abdestte özürlü hükümleri Soru Hocam rahatsızlığım nedeniyle gün içinde birçok kez gaz kaçılıyorum …

İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme

Sponsorlu Bağlantılar İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme Soru Merhaba ben(bayan)5 ay önce sözlümden ayrıldım …

7 Yorumlar

 1. Ters iliski ne demektir?

 2. Merhabalar.
  Eşler birlikte banyo yapabilirler. Çünkü eşlerin avretleri birbirlerine helaldir.
  Hz. Peygamber (s.a.s.)’in eşleriyle birlikte yıkandığı bilinmektedir (Buhârî, Gusül, 2).

  Ters ilişki erkeğin eşine arka yoldan (anal) cinsel ilişkiye girmesi demektir. Bu tür ilişki haramdır.

 3. Eşleri helalleri ise neden ters ilişki günah? Hem eğer kadın değilde ısrarla erkek istiyorsa mecbur olmakta mı günah?

 4. Arka yol sadece bir ihtiyaç gidermek için yaratılmıştır. Ters ilişkiden dolayı bulaşıcı hastalıklar ve bakteriler bulaşır. İleri ki dönemde kadında kalıcı zararlar meydana gelir. Bu konuda doktorların bir çok uyarıları vardır. Allah’u teala helal yoldan yani kadının ön cinsel uzvundan diledikleri şekilde ilişkiyi helal kılmıştır. Bu konuda kuranı kerimde şöyle buyrulmuştur:

  “Kadınlarınız, sizin için bir tarladır. O halde tarlanıza dilediğiniz gibi varın ve kendiniz için ileriye hazırlık yapın. Allah’tan korkun ve bilin ki siz mutlaka O’nun huzuruna varacaksınız. Ey Muhammed, müminleri müjdele!” (Bakara, 2/223)

  Arkadan ilişkiyi yasaklayan hadisi şeriflerden bazılarında da şöyle buyrulmuştur:

  “Hanımına dışkı yerinden yaklaşan kimse lanete uğramıştır.”

  “Erkeğe veya kadına arka yoldan yaklaşan kimseye Allah, rahmet bakışıyla bakmaz.” (bk. Ebû Dâvûd, Nikâh, 45; Müsned, I, 86; II, 444; Tirmizî, Taharet, 102; Mişkâtü’l-Mesâbih, II, 184).

 5. Şayet erkek eşini ters ilişki konusunda zorlayarak yaparsa günahkar erkek olur ama kadın buna razı olmamalıdır. Kaldı ki kesinlikle rıza olmadan yapılan böyle bir ilişki ispatlanırsa boşanma nedeni olarak mahkemede geçerlidir.

 6. Peki karı koca çıplak yıkanması mekruh mudur ?

 7. Karı koca birlikte ve çıplak yıkanmaları mekruh değildir helaldir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.