Dini Soru / Sorular / Kendi nefsim ve vesvese

Kendi nefsim ve vesvese

Sponsorlu Bağlantılar

Kendi nefsim ve vesvese

Soru

Hocam merhaba yine ben hocam artık benden bıkmışsınızdır sizde..Hocam ben bundan sonra takmamaya karar verdim taktıkça dibe batiyorum resmen bana yine vesvese geldi bugun içimden geçti sanki ama ben yine dişmdan sadece teyit etmek amaçli dedim mi demedim mi diye olur dedim sonra sanki demişim gibi geldi töbe dedim ama sonra hocam zaman geçti aradan kelimenin tamamini soyledim ama hani denemek icin ben dememişim sanki cunku ben artik hani o kelimeyi soylemiyorum..Eğer sanki disimdan soylemiş gibi olsaydim hemen dua ederdim cunku ben kendimi biliyorum hocam sonra aradan 1 saat gecti ben dua okudum yine de demişsem belki de demişmdir ama neyse dua okudum tovbe suresni okudum bir sey olmaz dimi benim şu haksiz bedduam yuzunden kimseye bir sey olmaz dimi hocam soylemissem bile cunku valla yemin ederim ictenlikle soylemiyorum sinirleniyorum desem her zaman sinirlenmiyorum ki…? Bir de benim hatam şu benim icimden kelime geciyor veya kendi nefsim ben hemen sanki soyledim zannedip dua okuyunca kendimden biliyorum bundan sonra takmıcam hocam sizde çok sağolun umarim artik bu konuyla ilgili size bu son sorum olur.Hocam benim tövbe mi Allah kabul eder dimi?

Cevap

Değerli kardeşim, vesvese şöyle bir şeydir; kendi yansıması aynada görürsün, gördüğünden emin olursun. Ama aynada gerçekleşen yansıma fiilsizdir, yani dışarıya hiç bir etkisi, yaptırımı yoktur. Sadece görürsün ama aynadan dışarı çıkacak değildir.
Vesvesede de, sanki kendin söylüyormuşsun gibi gelir hisler. Halbuki bunlar şeytandan gelir. Bol bol euzü besmele çek, salavat getir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Kötü söz söylemek günah mı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.