Dini Soru / Sorular / Kinayeli boşama nasıl olur

Kinayeli boşama nasıl olur

Sponsorlu Bağlantılar

Kinayeli boşama nasıl olur

Soru

İyi günler. 1 yıllık evliyim. Bu bir yıl içinde eşimle çok tartışmalarımız oldu. Bazı kavgalarımızda kocam olmuyor ayrılalım dedi ancak sonradan boşanma niyetiyle söylemedim dedi. Sadece bir kere gerçekten boşanma niyetiyle ayrılalım dedim dedi. Ayrılalım demek kinayeli boşanma sözü müdür? B

ir tartışmamızda istersen babanlar geldiğinde sende onlarla git dedi. Bu evlilik bitti dedi. Başka bir zamanda da biz boşanmayla alakalı çok sözler söyledik zaten aramızda nikah kalmadı dedi. Sorunlarımızı şuan aşmış durumdayız artık kavga etmiyoruz ama bu konu aklıma takılıyor. Bu sözler nikahı düşürmüş müdür? Şuan nikahımız var mıdır?

Birde bazı hocalar boşanmada şahit gerekiyor, bazıları gerekmiyor diyor. Eğer gerekiyorsa açık boşanma sözü söylenmiş olsa bile evde yalnızken söylendiğinden boşanma gerçekleşmemiş olmaz mı? Teşekkürler.

Cevap

İyi günler kardeşim. Boşanmada kesinlikle şahit olması gerekmez. Bu sorularının cevabı ancak bir müftülüğe giderek yüzyüze eşinden dinlemeleri ile cevaplanabilir. Çünkü kinayeli boşamada kocanın söylediği sözlerin hangi niyetle ve kaç sefer söylediğinin sorulması gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan İnternetten altın alıp satmak caiz mi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

2 Yorumlar

  1. Hocam kavga sırasında koca biterse bitsin gibi ayrılalım gibi laflar söylüyorsa ve bunu boşanma amacı ile söylüyorsa kadın ne yapmalıdır. Eşim bunları o an boşama niyeti ile dediyse bile önemsemiyo. Ben anlatmaya calısıyorum boşama niyeti ile dediysen talak gider diyorum beni dinlemiyor. Şimdi bu durumda bana günah varmıdır.nikahımız düştüyse ben napıcam. Elimden bişey gelmiyor.

    • Bitsin, boşanalım ve ayrılalım gibi sözleri söylemekle boşanma olmaz. Sadece o anda kesin boşuyorum niyeti ile olursa bir talak gider. Sen eşine sorarsın ve eğer o yok derse veya önemsemezse sana hiç bir günahı yoktur. Sorumluluk varsa kocaya aittir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.