Dini Soru / Sorular / Kısmetim çıkmıyor ne yapmalıyım

Kısmetim çıkmıyor ne yapmalıyım

Sponsorlu Bağlantılar

Kısmetim çıkmıyor ne yapmalıyım

Soru

Kaç yaşına geldim evlenemiyorum kısmet çıkmıyor kısmetim kapalı diyorlar dualar ediyorum hayırlı biri çıksın diye yurt dışında yaşadığım için etrafımda yabancılar var imkan yok. Bu yüzden karşıma kimse çıkmıyor ama ben evlenmek istiyorum neden Allah kabul etmiyor?

Cevap

Merhaba, Allah neden kabul etmiyor demeyin. Birincisi Allah’ın kabul edip, etmediğini biz aciz kulların bilmesi imkansızdır, adabıyla dua ederiz, Allah’a güvenimiz varsa, ki olmak zorundadır, Allah’a bırakırız sonucunu.
İkincisi Allah bir duayı kabul etmişse isteğinizi size geç verebilir, bunun hikmetleri vardır, bizim bilmemiz veya anlamamız imkansızdır.
Ya da istediğiniz şeyi bu dünyada vermez, ahirette çok büyük bir ayıbınızı örtebilir veya cennette sizi çok mutlu edebilecek bir şey verebilir.
Bunların dışında ettiğiniz duada istediğiniz şey sizin için hayırlı olmayabilir bunu da yalnızca Rabbim bilir, ettiğiniz o duadaki şey yerine, günahlarınızı silebilir.
Dua günlerce konuşulacak bir konudur. Allah buyuruyor. Duanız olmasa ne ehemmiyetiniz var. Dua etmekten vazgeçmeyen. Sabah namazından sonra dua edin. Allah hiç şüphe yoktur ki sizin hakkınızda en hayırlı olanı bilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: çıkmıyor, hiç kısmetim çıkmıyor

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.