Dini Soru / Sorular / Kitap açtırmak günah mı

Kitap açtırmak günah mı

Sponsorlu Bağlantılar

Kitap açtırmak günah mı

Soru

Evde arada 3 harfliler görür gibi oluyordum. Babaannem de bir hocaya gidip kitap açtırmış o da nazarlandığımı, nazardan halisünasyon gördüğümü söyleyip muska yazmış ve geleceğimin parlak olduğunu ve hacca gideceğimi söylemiş. Ne kadar doğrudur? Ve kitap açtırmak caiz midir?

Cevap

Selamun aleykum kardeşim. Kitap açtırmak ve yıldızname denilen çeşitli şekillerde kehanetlerde bulunarak geleceğe dair haberler vermek kesinlikle caiz değildir haramdır ve en büyük günahlardan bir tanesidir. Bunların tümü uydurulan saçmalıklardır ve dinle islamla bir alakası yoktur. Dinin adını kullanarak gelir elde etmek isteyen zavallı kimselerin uydurmalarıdır. Bu tür işleri yapanlar Allah’a ne cevap vereceklerini düşünsünler. Eğer ki korktuğun bir şeyler var ise o zaman evde ve odanda kuranı kerim oku ve namaz kıl. Uyumadan önce felak nas ve ayetel kürsiyi oku. Allah’ın izniyle geçecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Yemin bozmak günah mıdır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: kitap actirmak gunahmi, hocaya kitap açtırmak günah mı, kitap açmak günah mı, kitap actirmak gunah mi, kitap actirmak günah mıdır, hocaya kitap açtırmak nedir, kuran kitap actirmak

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.