Dini Soru / Sorular / Kız arkadaşı ile sevişmek yada öpüşmek günah mı?

Kız arkadaşı ile sevişmek yada öpüşmek günah mı?

Sponsorlu Bağlantılar

Kız kıza sevişmek yada öpüşmek günah mı?

Soru

Ben bir kızım ve kız arkadaşımla istemeden sadece opustum her defasinda pisman oldum ama yine tekrarladım yaptıktan sonra hep pisman oldum fakat nefsime söz geciremedim hem de bunu ilim meclisinde yaptım . çok pişmanım bende arkadasimda. aslında çok yakın dosttuk. Nasıl böyle bir şey yaptık bizde akıl erdiremiyoruz . çok pişmanız ve bundan temizlenmek istiyoruz. Ne yapmaliyiz. Had cezası şart mi. Arkadaşlığımızi kesmemiz mi gerekir. Bu iş için arkadaş olmadık aslında.

Cevap

Bu fiil haramdır ve bir nevi zina gibidir. Bunun için tövbe etmeniz ve kesinlikle böyle bir şeyi asla tekrar etmemeniz şarttır. Eğer mümkünse görüşmemek ve uzak durun. Bu günahın farkında olarak bu tür sapıklıkları yapmak ise kat kat günaha sebep olur. Bu fiile sevicilik denir ki günümüzde lezbiyenlik olarak tanımlanır.
Lezbiyenlik bütün alimlerin ittifakıyla haramdır. Ve yine alimlerin ittifakıyla Lezbiyenlik suçuna -zina cezası değil- ta’zir cezası uygulanır.(bk. el-Mevsuatu’l-Fıkhıyye- Şamile- 2/8559). Tazir cezasını ise ancak islam devletinde hakim karar verir. Sizin bu durumda söylediğimiz gibi tövbe etmeniz ve birbirinizden uzaklaşmanız gerekir. Eğer asla bu konuda tekrar olmayacağından eminseniz o zaman ayrılmanıza gerek yoktur.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Kötü söz söylemek günah mı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: kız erkek arkadaş, kız kıza öpûşme sevişme, kiz kiza sevisme, kiz kiza sevismek gunah degildir, lezbiyenim kız arkadaşimla sevistim

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

2 Yorumlar

  1. Selamin aleykum hocam öncelikle sormak istediğim cinsel konulara kaçıyor kusura bakmayin

    Hocam 2 senelik bir iliskim oldu kiz arkadaşımla bu süre zarfında kız arkadaşımı öptüm bedenine dokundum yalniz bekaretine bir zarar vermedim ama 25 yaşındayım bugüne kadar gözüme perde nefsime kelepçe vurdum ilk defa yaşadım ve şimdi ayrıldık ama ben bu gunahla veballe yasayamiyorum huzursuzum ve kız arkadaşım din hocası ama bana bir şey olmaz diyip kenara attı ama hocam uyuyamiyorum dışarı dahi çıkamıyorum hocam size sormak istediğim bu kız benim namusummu degilmi hocam sadece bekarete dokununcami namus oluyo ben onu öptüm dokundum bedenine bana cevap verirseninz çok iyi olur hocam

  2. Aleykum selam. Bu işlediğiniz haramdır. Ama bunu yapmakla o senin namusun olmaz. Bu günahtan tövbe et ve bir daha yapma bu yeter. Allah tövbe eden kulunu bağışlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.