Dini Soru / Sorular / Kocam ikinci es istiyor

Kocam ikinci es istiyor

Sponsorlu Bağlantılar

Kocam ikinci es istiyor

Soru

Eşim 10 aydır başka bi kadınla görüşüyor. Kadın çarşaflı biri. Eşim beni bırakmak istemediğini ama o kadınıda ikinci eş olarak almak istediğini ona da ev tutmak istediğini söylüyor. Şiddetle karşı çıktım. 10 ay oldu ne beni bıraktı nede ona imam nikahı kıydı. Her cumartesi onunla görüşüyor. çocuğumuz olmasa sevmesem bırakıp gideceğim ama olmuyor işte. kadın çok dindar maneviyatı yüksekmiş.dini açıdan onunla görüşmek mutlu ediyormuş..ama madem dindar bi kadın evli bi adamla görüşmesini aklım almıyor. evli bi adamla arabayla gezmek caizmi bi kadın için. neyapacağımı şaşırdım. ne yaaptımsa koparamadım. sabret diyor başka bişey demiyor. ne yapmalıyım. karşı çıkmak doğrumu?

Cevap

Merhaba. Eşiniz ikinci olarak evlenebilir, buna hakkı vardır. Ancak şu anki durumu bir aldatmadır. Usülen ikinci eş almak istediğini söyleyebilirdi ama aylar boyu nikahsız olarak başka kadınla görüşmesi haramdır, zinadır. Eğer evlenmek istiyorsa, sizi mağdur etmemelidir, hem madden hem manen. Eşinizle konuşun, bu şekilde bir ilişki yürütemez. Ya terketmelidir ya da uygun şekilde evlenebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan İnternetten altın alıp satmak caiz mi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: eşim başkasına imam nikahı kıydı ne yapmalıyım

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

4 Yorumlar

  1. Selamun aleykum hocam 2.es almak bi kadına yapılabilecek büyük bir kötülük olmaz mı okadin nasıl hisseder acaba

  2. Aleykum selam kardeşim. Erkeğe 2 değil, 4 kadın ile aynı anda evli olma hakkını Allah, Kur’an’ında bildiriyor. Erkeğin bu hakkı vardır fakat her eşine, her konuda eşit davranmak zorundadır, yoksa vebale girer. Kadının fıtratı aidiyet duygusu üzerine iken, erkeğin fıtratı sahip olma duygusu üzerinedir. Bu nedenle erkek, sorumluluklarını bildiği sürece bir sorun olmayacaktır. Olaya feminizm vs penceresinden değil, şeriatımız; Kur’an’ımız üzerinden bakmaya çalışalım inşaAllah.

  3. Feminizm ne demek hocam

  4. Tarihte; özellikle kadın yazarlar ve filozoflarca ortaya atılmış bir akım, görüştür. Feminizme göre; erkek hangi platformda ise kadın da ona denktir, her yönü ile eşittir. Oysa kadın ve erkek insandır ama fıtrat olarak birbirine denk değildir. Kur’an’ı araştırmayan bu ‘sözde’ ileri görüşlü insanların, İslâm’da; kadının el üstünde tutulduğundan haberleri yoktur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.