Dini Soru / Sorular / Kocam şiddet uyguluyor ne yapmalıyım

Kocam şiddet uyguluyor ne yapmalıyım

Sponsorlu Bağlantılar

Kocam şiddet uyguluyor ne yapmalıyım

Soru

Bela okumuyorum.. Allah onu bildiği gibi yapsın. İnsan aynı yastığa baş koyduğu insana bu kadar mı nefret eder Allah’ım. İşten geldiğinde yüzüne bakmak gelmiyor içimden, konuşmak, sesini dahi duymaya tahammül edemiyorum. İnsan bu kadar mı güzel rol yapar. Resmen harcanıyor buralarda oskarlık oyuncu. Her kesin yanında o kadar müthiş rol oynuyor ki izlerken şok oluyorum. O an suratının orta yerine kusmak geliyor içimden… Bir saniye bile bir evin havasını solumam ama babama, anneme kıyamıyorum. Boşanan dul birine iyi bakmazlar bizim taraflarda. Babama yapamam bunu… dayanamaz kalp krizi geçirir…off Allah’ım. Bir de kızım var onunda babasız büyümesini istemiyorum.. bir şeylerin hatırına mecbur yaşamak o kadar zor ki. Allah’ım kimseye göstermesin. Evlilikten soğudum ya. Evlenenlere acıyorum, sevgiye inanmıyorum artık. Her gün ağlıyorum, Allah’ın her günü kavga ediyoruz şiddet uyguluyor üstelik. Ya benim babama ya da kendi babana bir şey söylersen kafanı keser bahçeye gömerim diyor. Ne yapıcam ben çok acı çekiyorum. Bazen kızımı alıp çekip gitmek istiyorum buralardan. Ama nereye…daha da kötü olur. Oturun karşılıklı konuşun, anlaşın demesi o kadar kolay ki ..ama olmuyor. Ruh hastası..hiç kimseye bir şey söyleyemiyorum. Böyle giderse kendim geçireceğim kalp krizi. Aklı olan evlenir mi ya Allah aşkına. Köpekler gibi pişmanım vallahi billahi. Lanet olsun bunun karşıma çıktığı o güne.. derdimi paylaşmak istedim sadece.

Cevap

Değerli kardeşim,
Allah yar ve yardımcınız olsun. İnşallah aranız düzelir de ömür boyu mutlu mesut yaşarsınız.
Durumunuzu az çok anlayabiliyorum. size tavsiyem sabırlı olmanız. Siz hep iyilik yapın. güzel sözler ve davranışlarda bulunun. İnşallah Allah dualarınıza bu şekilde cevap verecektir. Dua ile kalın…

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan İnternetten altın alıp satmak caiz mi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

2 Yorumlar

  1. Ona iyilik yapıp güzel sözler mi söyleyeyim? Bunları yapabilmem için melek olmam lazım. Melek olsam cennetde olurdum zaten. Çürümezdim bu Allah’ın cezasının yanında.

  2. Değerli kardeşim. Sizi çok iyi anlamaya çalışıyorum. Size en güzel duaları ediyorum emin olabilirsiniz. Allah size bir an önce mutlu olabilecek bir hayat yaşamayı nasip eylesin. İmtihanınız da öyle olmuş ve çok ağır bir imtihan olmuş. Allah’a emanet olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.