Dini Soru / Sorular / Küçükken hırsızlık yaptım

Küçükken hırsızlık yaptım

Sponsorlu Bağlantılar

Küçükken hırsızlık yaptım

Soru

Selamın aleyküm hocam sorun şudur. Ben küçükken 2 tane günah işledim ses 2016 ise bir 13 yaşında filan kermes kuruluydu. Ordan arkadaşım gizlice bir şey almasına bende yardım ettim önüne geçtim birde bir bakkaldan cips almıştım iki kişi yarın küçük olduğu için kul hakkına mani mi? En fazla 14 yaşında diyelim belki küçüktür hatırlamıyorum hocam.

Cevap

Aleykum selam kardeşim artık günah işlemenin bilincindesin. Arkadaşını da uyar, hırsızlığın büyük günahlardan olduğunu ve kul hakkına sebep olduğunu söyle ve tövbe edin,Allah bağışlayıcıdır,bir daha yapmayın kardeşim.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Dedikodunun günahı nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Abdestte özürlü hükümleri

Sponsorlu Bağlantılar Abdestte özürlü hükümleri Soru Hocam rahatsızlığım nedeniyle gün içinde birçok kez gaz kaçılıyorum …

İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme

Sponsorlu Bağlantılar İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme Soru Merhaba ben(bayan)5 ay önce sözlümden ayrıldım …

4 Yorumlar

  1. Abla çok aldığım kişiyi görüyorum bakkal sahibini arada ama diğer abi çok eskiden di tanımıyorum tövbe edelim geçermi çünkü iyi hakkı geçermi

  2. Sen tövbeni et kardeşim.İbadetlerini bırakma.Bu olayı da kimseye anlatma. Allah çok merhametlidir, tövbe edenleri sever kardeşim. Allah’a emanet ol.

  3. kucukken okulda hirsizlik yaptim ama cok pismanim helallik almam mumkun deil disardan okumaya baslayacagim
    sorun olurmu bu yuzden okumaktan vazgececegim

    • Eğer ergenlik yaşından önce ise zaten bunlar günah olarak sana yazılmaz. Şayet ergenliğe girdikten sonra ve Artık helallik alman mümkün değilse bunun yerine fakirlere sadaka ver ve tövbe et. Allah tövbe edenleri bağışlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.