Dini Soru / Sorular / Küfür içerikli şarkılar

Küfür içerikli şarkılar

Sponsorlu Bağlantılar

Küfür içerikli şarkılar

Soru

Bazı şarkılarda kadere hakaret eden ve küfür içerikli sözler kullanılıyor. Bizim bu şarkılar kulağımıza gelince aklımızda yer edip çalıyor. Böyle içimizden çalmasına izin vermek küfrü gerektirir mi?

Cevap

Merhaba kardeşim. Müslüman ne dinlediğinden sorumludur; isyan, şehvetle alakadar, küfür ve İslam’a karşı olan şarkı dinlemek caiz olmadığı gibi tehlike arz eder. Dinlenmesi doğru olmayan şarkının mırıldanması da doğru değildir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Yemin bozmak günah mıdır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

4 Yorumlar

  1. ben küfür olan şarkılar dinledim ve söyledim pismanim artik dinlemucem komsular falan duydu ise begendi ve onlarda dinledi ise bunakru dusundum duyabileceklerini tahmin ettum gene dinledim ben sadece tevbe etsem yetmiyor dimi onları uyatmadan kafir mi kalıcam?intihar etmek geliyor aklıma. 🙁 bi cevap yazin bana

    • Sadece senin tövbe etmen yeterlidir.

      • Peki ayni sey tv deki seyler icinde gecerlimi biyere gittigimizde vazen kufur seyler izleniyor brnimde yanlarinda durdigum oluyor tevbe edin diye uyarmak zorunda miyim kendi tevbem yetermi

  2. Öncelikle sen kendinden sorumlusun. Eğer uyarma imkanı varsa uyar yoksa orayı terkedebilirsen terket. Buna da gücün yetmezse kalbinle nefret etmen yeterlidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.