Dini Soru / Sorular / Kul hakkı nasıl oluşur

Kul hakkı nasıl oluşur

Sponsorlu Bağlantılar

Kul hakkı nasıl oluşur

Soru

Merhabalar
Daha önceden görüştüğüm birisi vardı. Bu içki içerdi beni zinaya sürükledi içki içmeye de. Sonra ben bundan soğudum ayrıldım. Bir sürü hakaret etti bana ve hakkımı helal etmiyorum dedi. Hak olarak yemek yedik birlikte ben onlara gittim yemek yaptım bu şekilde. Hakkı kalmış mıdır üzerimde acaba çok merak ediyorum.

Cevap

Merhabalar kardeşim. Kesinlikle doğru bir karar vermişsin. Uzak dur yakınlaşma ve onun senin üzerinde böyle bir hakkı olamaz. Asıl günaha girmiş ve seni bulaştırmış olan odur. O bundan dolayı helallik alsın ve tövbe etsin.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Dedikodunun günahı nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Abdestte özürlü hükümleri

Sponsorlu Bağlantılar Abdestte özürlü hükümleri Soru Hocam rahatsızlığım nedeniyle gün içinde birçok kez gaz kaçılıyorum …

İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme

Sponsorlu Bağlantılar İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme Soru Merhaba ben(bayan)5 ay önce sözlümden ayrıldım …

2 Yorumlar

  1. Çok sağolun hocam içimi rahatlattınız. Ben hani seviyor beni gibi diye düşündüm kalbini kırdım diye düşünüyodum. Seven kalbi yarı yolda bırakmakmanın iki tarafta da hesabı verilmez diye düşünüyordum. Ondan korktum ama o beni nefsi için sevdi eminim. Tekrardan sağolun hocam.

  2. Allah bundan çok daha hayırlı ve mutlu bir nasip ihsan eylesin. Harama ve günaha bulaştıran bir insan size hayrı olabilir mi? Böyle bir sevgi, sevgi olabilir mi? Allah’a emanet olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.