Dini Soru / Sorular / Kul Hakkı Vesvese

Kul Hakkı Vesvese

Sponsorlu Bağlantılar

Kul Hakkı Vesvese

Soru

Değerli arkadaşlar.Bende Bayram Arefesi Gecesinden Beri Başlayan bir vesvese Var.tam 4 Aydır Bu Vesveseden Ne Anladığımı Bilmiyorum. Her Dakika Vesveseyle Savaşmakla Geçiyor.

Vesvesenin Detayına Gelecek olursak. Arefe Gecesi çok mutluydum. Ve Allah’a dua ettim. Allah’ım sen bu dünyada kim var kim yok bütün insanları islerini kolaylaştırır. Yardım et. Ve sonra aklımdan Çok pis küfürler geçiyor. Bütün insanlara Ve bütün ölenlere Dünyadaki herkese. İçin iftira geçiyor. İşte ne bilim o bütün insanlar bütün ölenlere küfür etmiş küfürlü sözler .Ve Sanki bunları dilimleri söylemiş gibime geliyorum. sırf bu Vesveseden kurtulmak için namazını bıraktım. İçinde bu vesvese sanki bu dünyadaki herkese kul hakkı olduğumu ve bütün ölenlere kul hakkı olduğumu söylüyor. Ve Benim hayatım zindan oldu. sırf bu küfürler gelmesin diye kendi kendime konuşuyorum. Gören deli zannedecek. Ve Derslerde bu Vesveseden dolayı hiç bir dersi dinleyemiyorum. Ve derslerim kötü gelirse hayatım tamamen bozulur. BEN DAHA 16 yaşındayım. Nasıl Kurtulurum. Bu Vesveseden Allah rızası için yardım.

Cevap

Değerli kardeşim. Vesveseden kaynaklandığını biliyorsun ama maalesef vesvesenin tam olarak ne olduğunu ve ne kadar zarar verebileceğini de bilseydin asla bu durumlara düşmezdin. Çünkü vesvese insanın imanına zerre kadar bir zararı yoktur. O aklına gelen hiç bir düşünceden hem sorumlu değilsin hemde bu vesveseler senin imanlı biri olduğuna delildir. Şeytan iman olmayan kalple neden uğraşsın. Şeytanın o çok zayıf hilesini sen büyüterek ona yol açmış ve kendini sıkıntıya sokmuşsun. Halbuki vesveseyi ne kadar önemsemezsen o seni o kadar çabuk terkedecektir. O aklına gelenlerin hepsini unut ve aklından sil çünkü sana hiç bir günah yazılmaz vesveseden dolayı. İbadetlerine dön ve şeytanın sana vesvese vermesinin hiç bir zararı olmayacağından emin ol. Allah’a emanet ol.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Kötü söz söylemek günah mı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: kul hakki vesvese

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.