Dini Soru / Sorular / Kulak çınlaması dinimizde ne anlama gelir

Kulak çınlaması dinimizde ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kulak çınlaması dinimizde ne anlama gelir

Soru

Hocam sol kulağım sürekli çınlıyor her çınladığında acaba hakkımda kötü mü konuşuyorlar diye sıkıntıya giriyorum bazen Amin sol gözüm atıyor yine aynı şekilde huzursuz oluyorum sizce normal mi yoksa bir sebebi var mı bunların?

Cevap

Değerli kardeşim. Kulak çınlaması tıbbi bir meseledir ve bu konuda dini açıdan herhangi bir manası yorumu yoktur. Göz seğirmesi de aynen kulak çınlaması gibi herhangi bir dini anlam ifade etmez. Sadece sahih olmayan bir rivayet vardır ki bu konu hakkında şöyle geçmekedir.

,”Birinizin kulağı çınladığı zaman bana salavat getirsin. Beni hayırla ananı Allah da hayırla ansın.”

Temel hadis kaynaklarımızda “yazılan ifadelerdeki gibi” bir sahih rivayet yer almamaktadır. Bazı âlimlere göre, bu rivayetin uydurma olduğu bildirilmiştir. (bk. İbnu’l-Cevzî, el-Mevzuat, III/76)

Uzmanlar, endüstriyel gürültü, yangın alarmları, trafik gürültüsü ve yüksek sesle müzik dinleme gibi çevresel etkenlerin kulak çınlaması rahatsızlığının en sık rastlanan nedenleri arasında yer aldığını bildiriyor. Kulak çınlaması, çoğunlukla işitme sinirlerinin uçlarında meydana gelen hasarlardan dolayı gelişir. Bunun vereceği rahatsızlıktan kurtulmak için sinirlilik ve gerginlik en aza indirilmeli, stresi kontrol altına alınmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Dedikodunun günahı nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: kulak çınlaması dinen ne anlama gelir, kulak çınlaması dinimizde ne anlama gelir, dinimizde kulak cinlamasi anlami, kulak cinlamasi dini sebebi

İlgini Çekebilir

Abdestte özürlü hükümleri

Sponsorlu Bağlantılar Abdestte özürlü hükümleri Soru Hocam rahatsızlığım nedeniyle gün içinde birçok kez gaz kaçılıyorum …

İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme

Sponsorlu Bağlantılar İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme Soru Merhaba ben(bayan)5 ay önce sözlümden ayrıldım …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.