Dini Soru / Sorular / Kuran öğrenmek istiyorum

Kuran öğrenmek istiyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Kuran öğrenmek istiyorum

Soru

Merhaba, Hocam Allah izin verirse kur’an öğrenmeye niyetliyim ama ben yurt dışındayım, kendi imkanlarım ile geceleri saat 10 ile gece 1`e kadar bir çalışma programı yapmak istiyorum. Arapça öğrenimden başlayıp, yazarak ve anlamlarını öğrenerek ilerletmek istiyorum. Elimde hiç öğretici belge yok ve buradaki camilerden alma imkanım da yok (hepsi yabancı dilde). Sanal ortamdan bütün bilgileri temin edebilirim galiba. Kur’anı anlamı ile öğrenmem hususunda nasıl bir plan ile çalışmam gerekir? bana kaynak belirtebilir misiniz? Teşekkür ederim? (ben bu soruyu sordum ama biraz yüzelsel sordum bu sorunun cevabı benim için daha değerli)

Cevap

Merhaba kardeşim. Allah niyetinizi hayırla tamamlamayı nasip eylesin. Sanal ortam bir çok kolaylık sağladığı bir gerçektir ancak kuranı kerim ve arapça eğitimini tek başınıza temel bilgileri en azından birisinden öğrenmezseniz çok zordur. Hiç olmazsa giriş ve temel bilgileri bir eğitimciden almanız ondan öğrenmeniz gerekir. Çünkü telaffuz etmek ve harflerin mahreçlerinin hakkını vermek tek başına hakkıyla olması çok zor olur.

Yurt dışında 15 sene imamlık ve eğitimcilik yapan bir kardeşinizim aynı zamanda. Size tavsiyem az çok bildiğiniz bir camiye giderek imam efendiden yardım talep edebilirsiniz. Veya bazı bölgelerde yetişkinler için kuranı kerim eğitimi kursları düzenlenmektedir. Bu kurslarında sizlere faydası olacaktır inşaallah. Eğer materyal örneğin elif ba ve dini kitaplar gibi bulmakta sıkıntı çekecek bir bölgede iseniz bunu internet üzerinden sipariş vererek temin etmenizde mümkün inşaallah.

Allah’a emanet olun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Ölümden korkuyorum ne yapmalıyım başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Ölümden korkuyorum ne yapmalıyım

Sponsorlu Bağlantılar Ölümden korkuyorum ne yapmalıyım Soru Hocam belki çok saçma olacak ama namazlarımı kılmaya …

Kedi öldürmenin günahı nedir

Sponsorlu Bağlantılar Kedi öldürmenin günahı nedir Soru Selamun aleykum hocam. Kedi öldürmenin günahı hakkında bilgi …

Bir yorum

  1. Allah razı olsun hocam. Ben burada kursa gitmek istedim fakat hanımla tartışınca kaldı (hanım yabancı) beni kursa gidince başka bilgilerle yönlendirip kandıracaklarını ve işide falan katılacağım zanneti.. durumlar karışık biraz.. ben bir Kurana kendi başıma başlangıç yapayımda gerisi de gelir inşaalah. Allah’a emanet kalınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.