Dini Soru / Sorular / La ilahe illallahu vahdehu la şerike leh fazileti

La ilahe illallahu vahdehu la şerike leh fazileti

Sponsorlu Bağlantılar

La ilahe illallahu vahdehu la şerike leh fazileti

Soru

Selamun aleykum hocam. Bir sorum daha var. Ben nihat hatip oğlunu seyrederken Nihat hatipoğlu dedi ki bir kere lailahe illalahu vahdehu la serikeh lehulmulku velehulhamd vehuveala kulli seyin kadir okumak 10 sevap ve 10 günah siliyormuş. Sonra da yarım saat sonra bu sureyi bir daha açıkladı günde 100 dfa okuyana 100 sevap ve 100 günahı siliniyormuş. Hocam anlamadığım bir kere okursam 10 sevap 100 defa okusam 100 sevap alıyorum. Bu nasıl oluyor 100 defa okusam 1000 sevap almalı değil miyim?

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Normal olarak ilk sorduğun gibi bir hadisi şerif vardır ve Nihat Hatipoğlu bu hadisi şerifi aktarmıştır. Ama şunu da bilmelisin ki oda bir insandır yanılabilir veya hata edebilir. Bu yanlış veya eksiklik insandan kaynaklanır. Bunun dinimizle hiç bir ilgisi yoktur. Şu veya bu kimsenin söylediği değil araştırmalı ve hakikati bularak onu kabul etmeliyiz. Söz konusu olan hadisi şerifte şöyle buyrulmaktadır:

“Her kim, sabah namazından sonra diz çökmüş olarak, konuşmadan önce on defa “Lâ ilâhe illallahü vahdehû lâ şerîke lehü; Lehü’l-mülkü ve lehû’l-hamdü yuhyî ve yümîtü ve hüve alâ külli şey’in kadîr.” ( Anlamı: “Allah’tan başka ibadete lâyık hiçbir ilâh yoktur. O birdir; Onun hiçbir şeriki yoktur. Mülk Ona ait, hamd Ona mahsustur. Hayatı veren de Odur, ölümü veren de Odur. O, kendisine asla ölüm ârız olmayan Hayy-ı Ezelîdir. Bütün hayır Onun elindedir. O her şeye hakkıyla kàdirdir.”) derse kendisine onlarca sevap yazılır, on günahı silinir, on derece yükseltilir, o günün tamamında her şerden emin ve emniyette olur, Şeytan’dan korunur ve o gün hiçbir günah ona ulaşarak amelini iptal etmez!” (Buharî, Ezân; Müslim, Zikir)

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: rüyada la ilahe illallahu vahdehu okumak, la ilahe illallahu vahdehu la şerike leh, la ilahe illallahu vahdehu la serike leh fazileti, la ilahe illallahu vahdehula şerikeleh, rüyada la ilahe illallahu vahdehu la serike lehul mülkü vekahül hamdu ve hüve ala küllu sey in kadir duymak

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.