Dini Soru / Sorular / Maneviyat nasıl yükselir

Maneviyat nasıl yükselir

Sponsorlu Bağlantılar

Maneviyat nasıl yükselir

Soru

Selamun aleykum hocam ben geçen sene bir dönem depresyona girdim ne hikmetse herkesten farklı olarak bu depresyon bende ters tepti kendimi Allaha o kadar yakın hissediyordum ki namaza başladığımda karşımda Allahın olduğunu düşündüğümden dolayı namaz kılarken titriyordum ve bitene kadar onu dusunuyordum çok huşu içinde kılıyordum namazlarımı, saatlerce seccadenin üstünde oturup zikirler çekiyordum namaz biter bitmez kafamı secdeden kaldırmadan Allaha dualar ediyordum gece gökyüzünü yıldızları izleyip tefekkür ediyordum ağlıyordum mevlana gibi olmuştum her gece boynum bükük şekilde zikirler çekiyordum bu dünyanın bi yolcu hanı olduğunu eğlenceden ibaret olduğunu çok boş olduğunu düşünüp bir an önce Allaha ulaşmayı istiyordum evde bir iş yapasım gelmiyordu annem beni dışarı çıkarmaya çalışıyordu ben evde Allaha dua etmek istiyordum internette şu duayı okursan şu kadar sevabı vardır gibi şeyleri sabahlara kadar araştırıyordum saatlerce araştırdığım o ecri bol namazları kılıyordum zikirleri çekiyordum bu halimin hiç bitmeyeceğini yaslanincaya kadar böyle olacağımı duşüüyordum.

Şimdi ise o kadar üzülüyorumki 1 yıl geçti ve ben artık namazlarım dışında hiç birini yapmıyorum tekrar o eski zamanıma dönmeyi çok ama çok istiyorum o maneviyatı tekrar yakalamak istiyorum namazlarımda dünyalık işleri düsünüyorum namazdan sonra tek tük zikir çektiğim oluyor o eski namaza başlarkenki Allahı düşünerek kılmalarımdan, heycanımdan eser kalmadı.. eski maneviyatıma nasıl ulaşabilirim hangi zikirleri çekebilirim neler yapabilirim hocam yardımcı olabilir misiniz.

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Sana hayatın boyunca işine yarayacak, vaktini bereketlendirecek ve yaptığın her işten lezzet alacağın tek bir yöntem söyleyebilirim; hamd olsun namazı yaratan Allah’a ki, ezan okunur okunmaz, ne işin olursa olsun, at bi kenara, namazına yönel. Eğer vaktinde kılmaz isen, devamlı aklında; birazdan kılarım, birazdan kalkarım, öteki vakte yakın kılarım vs dersen, hayattan hiç bir keyif alamazsın. Çünkü vaktinde kılmadığın namazın sevapları kaçıyor. Vaktinde kıl, bir rutinin oluşur. Geri kalan işlerini de keyifle yapacaksın. Sen yeter ki buna alıştır kendini. Yaptığın diğer işler de ibadet olarak hanene yazılacak Allah’ın izniyle.
İstediğin zikri yap ama vaktinde kılmıyorsan namazı yazık olacak. Çünkü namaz, ertelenecek bir şey değildir. Farzet ezan okunmuyor, Allah seni miraca çağırıyor; orası senin miracın, orası senin ‘en Sevgili’ ile buluşma noktan. Selam ve dua ile kardeşim.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Ölümden korkuyorum ne yapmalıyım başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Ölümden korkuyorum ne yapmalıyım

Sponsorlu Bağlantılar Ölümden korkuyorum ne yapmalıyım Soru Hocam belki çok saçma olacak ama namazlarımı kılmaya …

Kedi öldürmenin günahı nedir

Sponsorlu Bağlantılar Kedi öldürmenin günahı nedir Soru Selamun aleykum hocam. Kedi öldürmenin günahı hakkında bilgi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.