Dini Soru / Sorular / Mezar toprağı saklamak

Mezar toprağı saklamak

Sponsorlu Bağlantılar

Mezar toprağı saklamak

Soru

Merhaba,

18 mart 2015 de motorsiklet kazasında arkadaşımı kaybettim . 3 ay önce mezarından ufak bir taş aldım ve sürekli cüzdanımda taşıdım: birkaç gün önce mezarından bir avuç toprak aldım internette okuduğum kadarıyla ev huzunu bozarmış bu doğru mu bu toprağın bana bir zararı var mı?

Cevap

Merhabalar,Allah günahlarını bağışlasın.Mezar toprağını saklamanın ölüye de diriye de hiç bir faydası yoktur yanısıra toprağı her gördüğünüzde acınız tazelenecek. Gönül bağının kopmaması için cisme ihtiyaç yoktur. Mezar toprağından medet umuluyorsa bu hurafedir, dahi insanı şirke kadar götürebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Yemin bozmak günah mıdır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: evde mezar topragi bulundurmak, Kabirden toprak getirmek, mezardan eve toprak getirmek, ölü toprağını evde bulundurmak, ölünün toprağını almak

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

4 Yorumlar

  1. Merhaba 3 hafta önce babamı kaybettim, mezarından bir avuçtanda az toprak aldım. Memlektimden yurduma döndüm döndüğüm günden beri oda arkadaşlarımla tartışıyorum halbuki memlekete gitmeden önce hiç bir sorunumuz yoktu odada sorun bitmiyor geldiğimden bu yana ve acım hala çok taze sizce topraktan olabilir mi?

  2. Merhaba Melike. Allah babana rahmet eylesin. Bu toprağın sana ne zararı nede bir faydası vardır. En doğrusu bu toprağı herhangi bir toprak üzerine dökmektir. Bu sorunlarınızın bu toprakla bir ilgisi yoktur.

  3. Evde dedemin mezarından aldığım bir avucdan az bi toprak var bunun zararı ne bna iyi değil ölü tOprağı diyorlar ne gibi sakıncaları var

    • Sana ne faydası vardır nede zararı vardır. En doğrusu ise bu şeylerden kaçınmaktır. Çünkü bunların dini bir anlam ve değer yoktur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.