Dini Soru / İlim-Bilgi-Nasihat / Muhabbet duaları

Muhabbet duaları

Sponsorlu Bağlantılar

Muhabbet Duası, insanlarla olan ilişkilerde aradaki muhabbetin oluşması ve var olan muhabbetin devamını sağlamak için bu dua okunur. Muhabbet ile aradaki ayrılıklar ve nefretler yok olur. İnsanların tabiatları ve anlayışları farklı farklı olsa da Allah’u tealaya sunulacak bu dualar ile sevginin ve güzel ilişkilerin oluşması sağlanabilir. Allah ile kul arasındaki en güçlü bağ olan dualar dünyevi veya uhrevi isteklere vesile edilmeli ve cömert olan Allahu tealadan istenmelidir.

Muhabbet Duası;

“Bismillahirrahmanirrahim”

“Ya rabbi (üç kere) ya hay (üç kere) ya kayyum (üç kere) ya zel celali vel ikram es’elüke biismikel azim en terzukni rızken helalen tayyiben bi rahmetike ya erhamer rahimin vel hamdülillahi rabbil alemin.” Bir kimseyi yada bir yakınını kendine aşk ve muhabbet ile bağlamak isteyen kişi ..celilesini.. defa okuduktan sonra yazıp bu duayı da ilave ettikten sonra üzerinde taşısın. Bu yöndeki dileğinin kabul olduğunu hayretler içinde görecektir. Denenmiştir.

“Bismillahirrahmanirrahim”

“Ve in yuridu en yahdeuke fe inne hasbekallah “hasbekallahu” huvellezi eyyedeke bi nasrihi ve bil mu’minin “mu’minine” Ve ellefe beyne kulubihim, lev enfakte ma fil ardı cemian ma ellefte beyne kulubihim ve lakinnallahe ellefe beynehum, innehu azizun hakim “hakimun”

“Rahman ve Rahim Olan Allah (c.c)(c.c)’ın adıyla;

Başka Bir Muhabbet Duası

“Eğer seni aldatmak isterlerse bilmiş ol ki sana yetecek Allah’tır. O, seni bizzat kendi yardımıyla ve mü’minlerle destekleyen ve onların kalplerini uzlaştırandır. Şayet yeryüzündeki şeyleri tümüyle harcasaydın, sen onların kalplerini uzlaştıramazdın. Fakat Allah onların arasını uzlaştırdı. Şüphesiz O, mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.”

“Bismillahirrahmanirrahim”

“Ve elkaytü aleyke mehabbeten minni” 41 defa okunursa aralarında muhabbet meydana gelir.

“Rahman ve Rahim Olan Allah (c.c)(c.c)’ın adıyla;

“Ey Musa! sevilmen ve benim nezaretimde yetiştirilmen için, sana kendimden sevgi verdim.” Bir kişi eşini çok seviyor ve ondan yeteri kadar sevgi göremiyorsa bir bardak suya 786 kere “Besmele” okuyup suya üfler ve o suyu eşine içirirse Allah’ü Teala’nın izniyle ona karşı muhabbeti kazanır.

“Bismillahirrahmanirrahim”

“Vemin ayatihi en halaka lekum min enfusikum azvacen li teskunu ileyha ve ceale beynekum meveddeten ve rahmeh “Rahmeten” İnne Fi zalike le ayatin li kavmin yetefekkerun Yetefekkerune.”

“Rahman ve Rahim Olan Allah (c.c.)(c.c.)’ın adıyla;

“Kendileri huzur bulasınız diye sizin için türünüzden eşler yaratması ve aranızda bir sevgi ve merhamet var etmesi de o’nun varlığının ve kudretinin delillerindendir. Şüphesiz bunda düşünen bir toplum için elbette ibretler vardır.”

“Bismillahirrahmanirrahim”

“Allahümme elif beyne kulubina ve aslih zate beynina ve’hdina sübüle’sselami ve necnina mine’z-zulümati ile’n-nuri ve cennibe’l fevahişe ma zahare minha ve ma betane.”

“Rahman ve Rahim Olan Allah (c.c.)(c.c.)’ın adıyla;

“Allah’ım kalplerimizi birleştir. Aramızı düzelt ve bizi kurtuluş yollarına ilet. Bizi karanlıktan aydınlığa çıkar ve büyük günahların açığından da gizlisinden de uzaklaştır.”

“Rabbim bu duaları kabul eylesin. Hepimizi Cenabı Mevla kendi merhametiyle acısın ve muhafaza eylesin” Amin.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Nasip Duası başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Nasip Duası

Sponsorlu Bağlantılar Nasip duası, insanların çokça istediği ama bir türlü olmadığı bazı işlerinin olması için …

Cünüpken Oruç Tutulurmu

Sponsorlu Bağlantılar Cünüp iken oruç tutulabilir ancak bu cünüp olma şekline bağlıdır. Eğer uykusunda ihtilam …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.