Dini Soru / Sorular / Muhammed isminin anlamı nedir kısaca

Muhammed isminin anlamı nedir kısaca

Sponsorlu Bağlantılar

Muhammed isminin anlamı nedir kısaca

Soru

Öncelikle selamın aleyküm hocam. Benim iki kızım var oğlum olursa adını Muhammed koyacağım diye niyetim var Allahın izniyle. Bir gece rüyamda annemlere gitmiş oluyorum kucağımda bir çocuk oluyor benim çocuğum annem altını değiştirmek için odaya götürüyor sonra çocuğun erkek olduğunu görüyoruz annem adını ne koyacaksın diyor ben de Muhammed koyacağız herhalde diyorum. Bunun anlamı nedir netteki rüya yorumlarına bakmak istemiyorum saçma şeyler var siz yorumlarsanız çok sevinirim aynı gece annem de beni rüyasında bir çocukla görmüş bu ne demek?

Cevap

Aleykum selam hanım kardeşim Allah çocuklarınızı sizlere bağışlasın ve salih evlat eylesin. Rüyalarınız çok hayırlıdır. Bu rüyalar evlat sahibi olmaya ve bereket ile huzura yorumlanır. Allah bu rüyalarla sizlere güzel müjdeler vermektedir inşaallah. Elbette en doğrusunu Allah bilir. Muhammed isminin anlamı ise kısaca şöyledir:

– Övülmüş, hamdu sena olunmuş
– Tekrar tekrar tekrar övülmüş kişi
– Birçok güzel huylara sahip manasında

Muhammed ismi Hz. Peygamber (s.a.s)’in isimlerindendir. Dedesi Abdülmuttalib tarafından, gökte hak yerde halk övsün niyetiyle bu ad konulmuştur. Kur’an’da dört yerde zikredilmiştir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Yemin bozmak günah mıdır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

Bir yorum

  1. Çok teşekkür ederim sizlere böyle bir site olması çok güzel bir çok soruma cevap bulabiliyorum Allah razı olsun sizden

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.