Dini Soru / Sorular / Müslümanlar neden hep fakir

Müslümanlar neden hep fakir

Sponsorlu Bağlantılar

Müslümanlar neden hep fakir

Soru

Hocam müslümanlar neden hep fakir? neden gelir düzeyleri hep düşük? neden hep yoksulluk içerisindeler? Madem biz Allah’ın en kıymetli kullarıyız neden yoksulluk içerisindeyiz? neden mükafatlandırılmıyoruz? Baktığınız da düğer dinlere mensup insanların dünya nüfusunda %95 varlık içerisindeyken neden Müslüman kesimin %95 yoksulluk içerisinde? Buna anlam veremiyorum neden biz mükafatlandırılmak için ahiret hayatını bekliyoruz aklım almıyor.

Cevap

Selamun aleykum. Allah bizleri geçici bir dünya hayatı yaşamak ve imtihan etmek üzere bu dünyaya göndermiştir. Ancak buna rağmen hem dünya için hemde ahiret için iyilik ve güzellik dilememizi yine o istemiştir. Müslümanların günümüzde fakir olmalarının bir çok nedenleri vardır. Tarihe baktığımız zaman hep böyle olmamıştır. Dünyaya adalet ve mal mülk dağıtan ve yaşadığı topraklarda nerdeyse zekat verilebilecek kimse bırakmayan bir geçmişe sahibiz. Ama günümüzde özellikle de hilafetin kalkması ve müslümanların dağılması ile birlikte türlü türlü bela ve musibetler gelmiştir. Bu hep böyle kalacağı anlamına da gelmez. Allah nurunu eninde sonunda tamamlayacaktır. İslamın bereketli topraklarını sömürenler mutlaka bunun hesabını her iki dünyada vereceklerdir. Allah ümmeti Muhammed’in yardımcısı olsun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Ölümden korkuyorum ne yapmalıyım başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Ölümden korkuyorum ne yapmalıyım

Sponsorlu Bağlantılar Ölümden korkuyorum ne yapmalıyım Soru Hocam belki çok saçma olacak ama namazlarımı kılmaya …

Kedi öldürmenin günahı nedir

Sponsorlu Bağlantılar Kedi öldürmenin günahı nedir Soru Selamun aleykum hocam. Kedi öldürmenin günahı hakkında bilgi …

4 Yorumlar

  1. Merhaba hayata geliş amacımız Allah’a kulluk etmektir. Kulluk vazifesi elbette ki herkesin harcı olmayacaktır. Eğer dünya hayatı bir imtihan yeri olmasaydı zaten Allah’a asla iman etmeyecekler var ya işte onlar da cennet ehli olacaklardı. Bu haksızlık değil mi sizce. İste bu nedenle Allah bize imtihanlar veriyor sevgili kardeşim. Peygamberlerin suçu neydi o zaman dünyadaki fakirlerin en fakiri onlardı.istersen bu da ayrı bir konu buna da cevap verebilirim.
    Efendimiz s.a.v harika bir müjde vermiş bilenlere
    Ümmetimden bana en yakın olanlar hazırlansın çünkü fakirlik onlara sel gibi gelecek. Eğer ona yakın olma şerefine erişebileceksek, sonu olmayan bir cennet için cemalullah için, şu 60 senelik fani hayatta fakir olmanın bir önemi kalacak mı kardeşim. Allah’a emanet olun.

  2. Allah en cok fakirlere deger verir..Allah en cok fakirleri sever..Allah en cok fakirlerle beraberdir..Allah zenginin yanindan cok fakirin yanindadir..Buna inanin..Ben zenginlik istemem hayatimda fakirlik isterim ve fakirler gibi yasamak isterim..zengin insanlar yada ulkeler daima fakir olma korkusu icerisinde hep stres halindedirler..Aman bugun islerim yolunda gitmesse fakirlesebilirim vb..ulkelerde ayni..zengin ulke olupta yada zengin bir insan olupta ne degisecekki..fakir de ayni mezara zenginde ayni mezara..ulkelerde ayni dunyanin icinde..Kiyamette fakir ulkede zengin ulkede yok olacaklardir.yani ikiside yok denen sey olacaklardir..Esas olan tek olan insanlardir onemli ve degerli Allah katinda ulkeler degildir..Dunyayi butun dunyayi ulkeler yapip bolen insanlardir Allah degildir.Allah dunyayi insanlari birlik ve beraberlik icinde yasamalari ve en son musluman dinini insanlara uygun gorecek sekilde yaratti..Fakat hristiyanlar budistler dunyamizi bozup zenginlik pesine kosmuslar.kiskanclik ve dolandiricilik ve haklari yiyerek kandirarak zengin ulkeler yaratmislar…eee muslumanlar da durust olduklari icin kalplerinde vicdan olduklari icin Allah a yoneldikleri icin dunyanin gelip gecici oldugunu bildikleri icin herzaman dunya zenginliklerine onem vermiyorlar Allah in sonsuz gercek olan cennetine onem veriyorlar..AKILLIK BUDUR iste….saygilar dilerim.

  3. zenginlikte fakirlikteAllah tandir..Ama allah katinda en degerli olan fakirliktir..Cunku fakirler hep durust yardimsever insancil onun bunun yardimina kosan ekmegini bile paylasan kisilerdir.Zenginler ve zengin ulkelere ise yanlizca kendini dusunen bencil llerdir..Bencil zenginde olur kral da.cunku yanlizca kendini dusunur.Baskasini yada baska ulkeyi dusunmez.Bencil olan baskasinin kuyusunu kazarak zengin olur.Muslumanlarda bencillik olmadigi icin yardimseverlik oldugu icin elinde tuttugunu baskalari ile paylastigi ve harcadigi icin durust oldugu icin tabii ki fakirlesir…Musluman demek esasen fakirlik demektir hersey Allah in dir dunya Allah indir..Tum dunyadaki insanlar aslinda birdir.birligi bozan ise bencil olan hristiyanlar ve tapinakcilar ve budistlerdir.saygilar dilerim.

  4. INANDINMI BUNLARA : EY MUSLUMAN KARDESIMIZ : SEN CALISMA; DURUST OLMA , BASKASININ HAKKINI YE, OKUMA, OGRENME, ZENGINE, AGAYA KUL OL,GAVUR DEDIGIN ADAMLARIN ICATLARINI KULLAN KENDIN, HIC BIR SEY URETME , CALISMADAN ZENGIN OLMAK ICIN BASKALARININ HAKKINI YE , KADER DE, SONRA ALLAH DE MUSLUMAN , MUSLUMAN KARDESINI OLDURSUN , ODA ALLAH ALLAH DEYIP SANA BOMBA YAGDIRSIN, SENI OLDURSUN, SONRA GIT DEKI BUNLARI GAVURLAR YAPTIRDI, NERDE SENIN AKLIN ALLAH SENI ONLARDAN ASAGIDAMI YARATTI, SENIDE YARADAN ALLAH ONLARIDA YARADAN ALLAH DEGILMI HOCALARA INANIN HIC BIR ZAMAN KUR-AN I OKUMAYI DUSUNMAYIN HALBUKI PEYGAMBERIMIZ OKU OKU DEMIS KURANIN TURKCESINI OKUYUN BAKALIM NE DIYOR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.