Dini Soru / Sorular / Namaz kılmak ve günah işlemek

Namaz kılmak ve günah işlemek

Sponsorlu Bağlantılar

Namaz kılmak ve günah işlemek

Soru

Ben 6 yıldır gece klüplerinde ve otellerde dj olarak çalışmaktayım. İlk 4 yıl zina, içki, kumar gibi birçok günahı işledim. Fakat son 1 aydır sadece sigara içiyorum ve kendime çeki düzen vermeye başladım. Tabi buna etken olan şey merakımdan dolayı düşmüş melekleri araştırmam ve insan yaratılış nedeni deccal imamı mehdi gibi bir çok gerçek ile yüz yüze gelmem. Bundan dolayı vicdan yaptım ve geçmişimden çok utanıyorum ve tövbe edip namazımı kılmak istiyorum. Fakat işimi de bırakma şansım yok gibi işimi de gerçekten çok seviyorum ve karşılığını alıyorum. Sizce bu durumda kıldığım namaz ne kadar kabul olur hem gece diskoda çalışmak ve namaz kılmak?

Cevap

Merhaba kardeşim size cevap vermiştik sanırım görmediniz. İşiniz haram bir iştir, o kadar göz zinası gibi günahlardan sorumlusunuz ayrıca bulunduğunuz yer şeytanların çok sevdiği yerlerdir. Her türlü zinanın yapıldığı, haram olan içkinin su gibi tüketildiği yere bir düşünün Allah ne gözle bakıyordur. Geç olmadan dönün kardeşim. Kabirde sevdiğiniz mesleğinizi bile hatırlamayacaksınız. Namazlarınızı soracaklar. Tövbe edin, şeytanın sizi daha fazla kandırmasına izin vermeyin. Çünkü ölüm var kardeşim, kabir kapısı kapanmıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Yemin bozmak günah mıdır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

2 Yorumlar

  1. cevabınız için cok teşekkür ederim hatice hanım dediğiniz gibi konu başlıkları değiştiği için görmedim kusurra bakmayın. Bu gün bir yük gemisine iş başvurusunda bulundum allahın izni ile hayırlısı olursa sektörü bırakıcam. Allah tüm müslüman kardeşlerime imamı hemdi ile deccale karşı mücadele etmeyi nasip etsin. Allah yolunda verilen candan başka ne güzel olabilir ki

  2. Rica ederiz kardeşim elhamdülillah çok sevindik sizin adınıza.Duanız için teşekkür ederiz.Asla namazı bırakmayın. Allah sizinle olsun.Allah’a emanet olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.