Dini Soru / Sorular / Neden böyle oluyor acaba ne günah işledim?

Neden böyle oluyor acaba ne günah işledim?

Sponsorlu Bağlantılar

Neden böyle oluyor acaba ne günah işledim?

Soru

Merhabalar benim başıma 2 talihsiz olay geldi 1.si bir akrabanın oğlundan hoşlandım mesaj attım arada konuşuyoruz falan ben aşık oldum zamanla daha sonra beni oynattığı ortaya çıktı başka akraba olan bir kızla konuşuyormuş ve onunla sözlendi benim psikolojim alt üst oldu 7-8 ay kendime gelemedim daha sonra tekrar bir akraba olan bir çocuğa faceden istek attım bir fotoğrafını beğendim oda beğendi sonra mesaj attı her şey güzel 4.5 hafta konuştuk daha sonra senle olmaz mesaj atma numaramı da sil diye mesaj attı 2. Defa yıkıldım Allahım beni neyle imtihan ediyor böyle olunca ben çok üzülüyorum şuan herseye kapattım içimi en kötüsü de aileme yalan söyledim 2. Yaşadığım olay için ben konuşmak istemiyorum dedim halbuki o istemiyordu çok ağladım Allah’a havale ettim ikisini de bir insanın duygularıyla oynamak kolay gelebilir ama çok kötü bir şey beni oynattılar belki ama duygularım yıkılan gururum kırılan kalbimi bir Allah biliyor ben o yüzden Allah’a havale ettim
Sizce ben kimin bedduasını Ahını aldımda böyle oldum lütfen bunun için bir dua varsa söyleyin 3. Bir darbe daha kaldıramam ve kısmet açmak için dua okudum olmadı neden olmuyor artık bende evlenmek istiyorum.

Cevap

Merhabalar kardeşim. Allah her kulunu farklı durumlarla imtihan eder. Allah her kulunun nasibini er yada geç karşısına çıkacaktır bunun asla ümitsiz olmayın ayrıca sizin için neyin daha hayırlı olduğunu da bilemezsiniz belki de Allah size çok daha hayırlı kısmetler çıkaracaktır. Önemli olan kişinin kendi iffetini ve hayasını korumasıdır ve harama bulaşmamasıdır. Eğer haramdan sakınırsanız Allah sizin layık olacağınız ve huzur bulacağınız nasipler de çıkaracaktır inşaallah. İlla birisine bir kötülük yapmış olmak gerekmez bazen insan hayatında çok zor durumlarla karşılaşabilir. Siz Allah’tan hayırlısı için dua edin. Size şu iki ayeti okumanızı tavsiye ediyoruz, duaları yaptıktan sonra hayırlı nasip için dua ediniz.

1. Dua:

Bismillahirrahmanirrahim”
“Ve ezin fin naşi bil hacci ye’tuke ricalen ve ala külli damirin ye’tine min külli fecin amik.”

Anlamı; İnsanlar arasında haccı ilan et ki, gerek yaya olarak, gerek uzak yollardan gelen yorgun develer üzerinde sana gelsinler.

Bu hac suresinin 27. Ayeti olan bu mübarek duayı her zaman, okumaya devam edilirse rızkı, bereketi, ve kısmet kapıları açılır. Genelde evlilik yönünde yapılan bu terkip o kişinin niyetlendiği dünyevi işleri kolaylaşır.

2. Dua:

“Bismillahirrahmanirrahim”
“Rabbi, inni lime enzelte ileyyi min hayrin fakiru”

Anlamı;
Rabbim bana indireceğin her hayra muhtacım.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Kötü söz söylemek günah mı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

2 Yorumlar

  1. Saolun çok teşekkür ederim Allahtan her zaman eş diye yazmadıgını aşk diye karşıma çıkarma Allahım diyorum ama çıkan olmuyor çıkıyor ama eş olmuyor

  2. Allah nasip ve kısmeti mutlaka gönderir. Rıza göstermek, sabırlı olmak ve hayırlı bir hayat için dua etmeye devam etmeliyiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.