Dini Soru / Sorular / Neye elimi atsam kuruyor

Neye elimi atsam kuruyor

Sponsorlu Bağlantılar

Neye elimi atsam kuruyor

Soru

Her insanın bir derdi var yaşım 32 ne paraya önem verdim nede mala mülke kısa bir şey yazayım ilk ayağımda yaralar çıktı sulu ve kanlı aylarca çektim gezmediğim doktor kalmadı tüm vücuduma yürüdü sonra kendiliğinden geçti bu bitti derken evim yandı ölümden döndüm sonra bir evliliğim iki buçuk yıl hayatım zindan oldu bir ruh hastası çıktı bir gece sadece üzerimdekileri alıp çıktım ailemin yanına döndüm. Ağabeyim gözüne çok geldim hiç bilmediğim bir şehre geldim ilk defa bana el uzatan bir insan çıktı karşıma dükkan açtık borca girdi benim için dükkan battı anlayacağınız neye elimi uzatsam kuruyor yok oluyor Allah’tan korkmasam intihar edeceğim çaresizim sadece paylaşmak istedim.

Cevap

Allah her daim sizinle olsun. Dünya geçici ve ahiret ise kalıcıdır. Allah katındakiler dünyadakilerden hayırlıdır. Allah sevdiklerinin imtihanlarını daha ağır verir. Belki de Allah size hayır ve bereket kapılarını açacaktır. Sabırlı olun ve Allah’a isyan etmeyin. Şu hadisi şerif bizlere yeter Allah’ın izniyle:

“Dünyada en rahat bir şekilde yaşayan cehennemliklerin biri kıyamet günü getirilir, Cehenneme bir kere sokulup çıkartılır ve “Ey Âdemoğlu! Hayatında hiçbir iyi gün geçirdin mi, rahat bir hayat yaşadın mı?” diye sorarlar. “Vallahi yaşamadım” diye cevap verir.
Dünya hayatında en fazla sıkıntı çeken bir cennetlik getirilir ve cennete bir sokulup çıkarıldıktan sonra “Ey Âdemoğlu! Sen dünya hayatında hiç sıkıntıya uğradın mı, hiç ızdırap çektin mi?” diye sorarlar. “Hayır, vallahi hiçbir sıkıntıya düşmedim, ızdırap çekmedim” der”. (Müslim rivayet etmiştir).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Ölümden korkuyorum ne yapmalıyım başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: bir insan neden elini neye uzatsa kuruyo, elimi neye atsam kuruyor

İlgini Çekebilir

Ölümden korkuyorum ne yapmalıyım

Sponsorlu Bağlantılar Ölümden korkuyorum ne yapmalıyım Soru Hocam belki çok saçma olacak ama namazlarımı kılmaya …

Kedi öldürmenin günahı nedir

Sponsorlu Bağlantılar Kedi öldürmenin günahı nedir Soru Selamun aleykum hocam. Kedi öldürmenin günahı hakkında bilgi …

Bir yorum

  1. Kardeş ben imam değilim de sabret Allah sabredenlerle beraberdir. Sabrın sonu selamet inşaAllah güzel günleri görürsün burada görmesen öbür tarafta mükafatını görürsün. Allah dua istediği kullarına musibet verirmiş . Dinimizce önemli olan ahiret olduğu için sevinmen gerek varsın burada insanı sıkıntı alsın öbür tarafta mutlu olduktan sonra buranın bir önemi yok. Allaha emanet ol…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.