Dini Soru / Sorular / Nişanlıyım ama başkasından hoşlanıyorum

Nişanlıyım ama başkasından hoşlanıyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Nişanlıyım ama başkasından hoşlanıyorum

Soru

Bundan bir kaç ay önce başıma çok kötü şeyler geldi bana en yakın arkadaşım bir erkekle öpüştün sarıldın diye iftira attı kavga ettik küstük ve bir kaç gün sonra gerçekten o kişiyle arkadaşımın attığı iftira gerçek oldu bu neyden olabilir hocam..
2- aylar önce başıma gelen bu olaydan dolayı tevbe ettim kimse ile konuşmayacağım nişanlımdan başkasıyla görüşmeyeceğimm diye ama askere giden arkadaşıma mesaj attım nasıl diye sonra onunla da geçmişimiz vardı sevgilim varken hata yaptım 🙁 ama yaptıklarımdan eşek gibi pişmanım sürekli tevbe ettim çünkü tekrar aynı hataları yapmak istemiyordum. Ama yine o kişilerle konuştum duygusal yakınlık oluyor yani benden fazla bir şey olmuyor başkasına nişanlımı anlatırken gözlerim doluyor ağlıyorum ona hata yapmak istemiyorum evleneceğim nişanlımı çok seviyorum ama başka erkeklerle konuşma gereğimde neden bulunuyorum anlamıyorum. Bu nasıl bir şey hocam çıkmazdayım bana yardım edin nolur.

Cevap

İlk yaptığınız hatada, iftira bilinçaltınıza yerleşmiş boş anınızda meydana gelmiş. Tabiki tövbe gerektirir.
Başka erkeklerle konuşmak ancak nefsinizin hoşuna gider ama nişanlınıza bunu yapmayın, sizin başınıza gelse ne kadar canınız yanar bir düşünün. Gelip geçici şeyler için evliliğinizi çöpe atmayın, sizinle konuşan erkekler evlendiklerinde emin olun, sizi aramazlar bile. Ona göre bir karar verin başka günaha girmeyin.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Dedikodunun günahı nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Abdestte özürlü hükümleri

Sponsorlu Bağlantılar Abdestte özürlü hükümleri Soru Hocam rahatsızlığım nedeniyle gün içinde birçok kez gaz kaçılıyorum …

İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme

Sponsorlu Bağlantılar İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme Soru Merhaba ben(bayan)5 ay önce sözlümden ayrıldım …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.