Dini Soru / Sorular / Okb beddua

Okb beddua

Sponsorlu Bağlantılar

Okb beddua

Soru

Selamün Aleykum, Hocam benim iki tane sorum olacak. Birincisi, ben OKB hastasiyim ve herşeyi kafaya takiyorum buna engel olamiyorum. Mesela herkese surekli beddua ediyorum, ölse de kurtulsak diyorum, kanser olsun diyorum, oz anneme bile defalarca diyorum, bana iyiliği dokunan da kötülüğü dokunan da olsa beddua ediyorum, geçmiş olayları aklıma getirip beduua ediyorum, buna engel olamiyorum ve çok pişman oluyorum. Hocam ben boyle dedim diye benim yüzümden bisey olacak ve ölecek diye çok vicdan azabı cekiyorum, yani insanlarin eceli gelip ölse de benim yuzumden gibi hissediyorum, hasta veya kanser olsa benim yzumden gibi hissediyorum. Aslında bu takıntm hasta olan bi insana ölse de kurtulsam dedim ve çok pişman oldum, benim yüzünden ölcek demeye basladim, bu olaydan sonra bu takintim başladı. Hocam boyle yapıyorum diye bisey olmaz değil mi insanlara, ben benim yzumden kimseye bisey olmasını istemem bu vicdan azabıyla yaşayamam.

İkinci sorum, Dun çok sinirlendim, benden küçük birine ve benden büyük birilerine Allaha havale ediyorum dedim, çok sinirlenmiştim ve aglamistim . Aslında takintimdan dolayı içimden gene beddua ettim ama sonra tekrara içimden tövbe tövbe dedim. Ve disimdan Allaha havale ediyorum dedim. Hocam boyle dediğim için de cok pismanim benim yzumden kimseye bisey olmasını istemiyorum şuan. Allah kabul eder de birine bisey olursa diye korkuyorum şuan. İnsanlar bana bisey olmaz dese bile içim rahatlamiyor hocam.

Kafayı yicem hocam, resmen isteyerek beddua ediyorum, hakli olsam da olmasam da ve pişmanlık duyuyorum. Hic geçmeyecek gibi hissediyorum. Allah rızası için cevaplayin hocam, çok uzun yazdığım için de özür dilerim.

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Allah yardımcın olsun. Bu sorunu defalarca cevapladık aslında. Bütün bu anlattıkların birer vesvesedir. Vesveseden dolayı insana günah olmaz. Vesveseden takıntıdan dolayı edilen bedduaların bir kıymeti de olmaz. Bunu biliyorsun ve bu şekilde kabul etmek zorundasın. Bunun başka bir izahı yoktur.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Kötü söz söylemek günah mı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: Kaynanam Bana bed dua ediyor, Beddua okb

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

2 Yorumlar

  1. Tamam hocam Allah razi olsun birşey daha sormak istiyorum. Bir insana atiyorum ismi ahmet, basım da ahmet gibi bir bela var desem kendi kendime içimden, günaha girmiş olur muyum veya ahmete birşey olmaz değil mi hocam. Nolur bu sorumu da cevaplayin hocam. Allah’a emanet olun…

  2. Allah senden de razı olsun kardeşim. Evet hiç bir şey olmaz günaha girmiş olmazsın. Bu sorunun cevabını da vermiş olduk aslında ama sen dönüp aynı şeyi tekrar tekrar soruyorsun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.