Dini Soru / Sorular / Okul ile ilgili kompozisyon

Okul ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

Okul ile ilgili kompozisyon

Soru

Merhaba arkadaşlar. Okul ile ilgili kompozisyon istiyorum lütfen yardımcı olur musunuz? Okul hakkında bir kompozisyon örneği yazar mısınız.

Cevap

Merhaba. Okul ile ilgili kompozisyon örneklerini aşağıda paylaşıyoruz. Bunları istediğiniz gibi alabilir değiştirebilir ve kullanabilirsiniz. Okul hakkında ve okulun önemi ile ilgili çeşitli kompozisyon eklemek isteyen arkadaşlar buradan paylaşarak örnek sunabilirler. Herkese teşekkürler..

Okulun önemi ile ilgili kompozisyon örneği:

Okul ikinci evimizdir bizim. Kendi evimiz dışında belki de en çok zaman geçirdiğimiz yer… Bir aydınlatma kurumudur. Nice çocukları yarınlara hazırlar. Bir hamur gibi yoğurur, şekil verir onlara. Eğitimin, sosyal yaşamın, terbiyenin ilk öğretilerini ailemizden aldıktan sonra, daha da ileriye gitmek, kendimizi geliştirmek, öğrenmek ve bir meslek sahibi olmak için okula gideriz. Okul, bu hayatta en güzel şekilde yaşamamızı sağlayan kurumdur.

Okula henüz başlamış çocuklar pek bilmez; ama o defterin, kitabın kokusunu bir kere içine çekmiş her öğrenci, okulun vazgeçilmez bir şey olduğunu iyi bilir. 3 ay süren yaz tatillerinde, hele de bir müddet uzak durduysak defterden kağıttan, o koku dünyanın en güzel kokusu gibi gelir bize. Okulların açılmasını iple çekeriz adeta. Okuduğumuz, öğrendiğimiz, paylaştığımız bu yerin bizim için ayrı bir önemi vardır. Okullar, kendisine, ailesine, devletine yararlı insanlar yetiştirmek için vardır. Okulun önemi bu anlamda çok büyüktür. Her yıl eylül ayının ortalarında, sırtımızda çantalarımızla başladığımız okulun ilk günlerinin heyecanı başkadır. Bunun yanında her eğitim-öğretim yılının sonunda karne günlerini beklememizin de… Yorucu bir seneden sonra hak etmişizdir tatili.

İnsanın büyüdüğünde en çok özlediği günleri okul günleridir. Orada yüzlerce anımız yaşanır ve ilerde sık sık anılır. Okul, ülkelerin gelişmişlik düzeyini de belirler. Bir ülkede okula verilen önem ne kadar büyükse, o ülkenin kalkınmışlık düzeyi de o derece yüksek olur.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Kötü söz söylemek günah mı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: okul ile ilgili kompozisyon

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

2 Yorumlar

 1. Okumanın Önemi İle İlgili Kompozisyon örneği – 2 –

  İnsan için en etkili öğrenme yolu okumaktır. Okuyarak yetişmiş bir toplum başarılı ve güçlü olacaktır.

  İnsan beyni okuyarak beslenir ve bilgiler güçlenir. Okuyan insanların farklı bakış açıları vardır. Kelime dağarcıkları yüksektir. Bilgi edinme istekleri vardır. Kitap okumakdüşünceleri besler ve güçlendirir. Tıpkı bir pusula gibi insana yol gösterir. Kitap okumayı sevenler genel kültür bakımından da üst seviyelerdedirler. Genel kültürtoplumca önemsenen ve saygı duyulan bir değerdir.

  Okumanın ne yaşı ne de zamanı vardır. İnsan isteği her zaman bir şeyler okuyabilir. Yeter ki okumayı gerçekten istesin. Birileri istedi diye ya da zorla kitap okunmamalıdır. Okuma hevesi ve isteği öncelikle insanın kendi içinde olmalıdır. Okumak için ille de beş yüz sayfalık bir kitabı bitirmek gerekmez bazen bir sayfa bile o kadar çok şey anlatır ki insana. Okumanın satırı sayfası gerekçesi olmaz. Okumanın bir gerekçesi olacaksa eğer o da okumak olacaktır.

  Okuyan insanlar dünyayı ve olayları farklı bakış açılarıyla değerlendirebilirler. Konuşurken ya da yazarken fazla zorlanmazlar. Çünkü kelime hazneleri çok geniştir. İnsan okuduğu her kitaptan ya da yazıdan ne kadar yeni kelime öğrenirse bilgi havuzu da o kadar dolu olur. Bu havuzu doldurmak bizim elimizdedir.

  Okumanın bizlere sayısız faydası vardır. Önemli olan bunun değerini bilmektir. Bacon’un da dediği gibi “Okumak bir insanı doldurur konuşmak hazırlar yazmak ise olgunlaştırır.”

 2. Ferhst hocam sizmisiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.