Dini Soru / Sorular / Okulda ferace giymek istiyorum

Okulda ferace giymek istiyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Okulda ferace giymek istiyorum

Soru

Selamünaleyküm hocam, ben 16 yaşındayım lise 3 sınıfım. Ferace giyorum. Anadolu lisede okuyorum hocalar feraceyle girme herkesin gözüne batıyorsun dediler. Oysa ferace giyen bitek benim. İzin verilmiyor ben formayı mı giysem tekrar? Yoksa okulumu değiştirsem mi? Napabilirim yani? Forma kısa etek ve çorap. Üstüne gömlek ve süveter. Hocam bana yardımcı olun. Annem formayla git diyorlar annemle nasıl konuşacağımı bilmiyorum.

Selam Dua ile

Cevap

Aleykum selam kardeşim. MaşaAllah sana. İsteyen istediğini desin, sen feraceyi ya da pardesüyü kimseler için değil, seni yaratan Allah için giyiyorsun. Hesabı Allah’a vereceksin. Okulun ne olursa olsun, sen ahiretini düşünerek hareket edeceksin; okul yok diyorsa Allah da forma ile gezmek yok diyor. Ahireti unutup, dünyada kendini kaybedenler, dünyayı cennet görenler kaybedecektir. Sen bunun bilincindesin elhamdülillah, başka okula gidebilirsin kardeşim. Tesettüründen taviz verme asla.
Selam ve dua ile.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Abdestte özürlü hükümleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Abdestte özürlü hükümleri

Sponsorlu Bağlantılar Abdestte özürlü hükümleri Soru Hocam rahatsızlığım nedeniyle gün içinde birçok kez gaz kaçılıyorum …

İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme

Sponsorlu Bağlantılar İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme Soru Merhaba ben(bayan)5 ay önce sözlümden ayrıldım …

2 Yorumlar

  1. Selamun Aleykum, bende feraceliyim elhamdülillah. Sağlık lisesinde okuyorum. Üzerimden feraceyi alıp dolabına kitliyorlar. Gidip müdürlere söyledim fayda yok. Diz altı tuniklerle ve pantolon giyecekmişim. Sizce çıkartmayı mıyım?

    • Aleykum selam. Tesettüründen asla ödün verme. Yetkililerle bunu tekrar tekrar konuşmalı ve bir yolunu bulmaya çalışmalısın. Adı ferace veya pardösü olabilir ama asıl olan senin uygun bir şekilde örtünmendir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.