Dini Soru / Sorular / Önemli kişilere ait eşyalar

Önemli kişilere ait eşyalar

Sponsorlu Bağlantılar

Önemli kişilere ait eşyalar

Soru

Merhaba, Peygamberimize ait veya başka önemli kişilere ait bazı eşyalar sergilenmekte veya kişilerle açık buluşturulmaktadır. İnsanlar sıraya girip bu eşyaları tek tek öpüyor veya önünde durup göz yaşı döküyorlar. Bir diş veya bir kıl veya ufak bir şeyin binlerce yıldan sonra bu şekilde sergilenmesinde gerçek olup olmadığını nasıl anlayacağız hangi kaynak bizim için doğru olur ve bunda yanılma payı nedir? eğer bu konuda şüpheli isek o konu ile ilgilenmediğimizde günah mı olur ?

Cevap

Merhabalar.
Halk arasında genellikle mukaddes emanetler ve sakalı şerif ismiyle bilinmektedir. Bu konuda şu hususlara dikkat edilmesi en doğrusu olacaktır:

a- Şu anda elimizde O’nun sakalından olduğuna dair bize gösterilen sakal parçalarının O’na ait olduğuna dair elle tutulur ciddi bir belge yoktur. Bir umut ve temenni ile bakılıyor konuya.
b- Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellemin fiili Sünnetleri mesela sakal Sünnet’i tatbik edildiğinde o ziyaretten ölçülemeyecek kadar daha değerli bir iş yapılmış olur.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Dedikodunun günahı nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Abdestte özürlü hükümleri

Sponsorlu Bağlantılar Abdestte özürlü hükümleri Soru Hocam rahatsızlığım nedeniyle gün içinde birçok kez gaz kaçılıyorum …

İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme

Sponsorlu Bağlantılar İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme Soru Merhaba ben(bayan)5 ay önce sözlümden ayrıldım …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.