Dini Soru / Sorular / Öz kızı ile ilişkinin günahı

Öz kızı ile ilişkinin günahı

Sponsorlu Bağlantılar

Öz kızı ile ilişkinin günahı

Soru

Kişi öz kızına ilişkiye girmeden yaklaşarak boşalsa ve bunu farklı zamanlarda birkaç kere tekrar etse bazen elbise üstünden değerse. Her yapıştan sonra pişman olsa ve son yapışından sonra bir daha bunu işlemese bu kişinin hali tövbesi ve eşiyle nikahı ne olur?

Cevap

Allah zinayı ve zinaya giden yolları ile zinanın her çeşidini haram kılmıştır. Bu çirkin fiil zina günahıdır ama bir farkla daha ki ayrıca evlenilmesi haram olan birisi ile ilişkiye girmek veya cinsel anlamda yaklaşmak daha da büyük günahlardandır ve haramdır. Bu bir sapıklık ve ahlaksızlıktır. Allah katında büyük bir gazaba ve nefrete sebeptir. Buna kesin bir tövbe edilmesi gerekir.

Nikah bozulmaz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan İnternetten altın alıp satmak caiz mi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: rüyada babanın kızıyla cinsel ilişkiye girmesi, rüyada kızıyla ilişkiye girmek, ruyada kendi kiziyla iliskiye girmek, Rüyada kızınla zina yapmak, Rüyamda Öz kızımla ilişkiye giriyordu

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

6 Yorumlar

  1. Allah sizin gibiler den bizleri korusun. Marifetmiş gibi daha bu ahlaksızlığı yazıyorsunuz. Nasıl bir rezillik öz kızına bakmak dokunmak ahlaksızlık. Allah ıslah etsin seni bu yüzden başımıza kıyameti koparacaksınız ya. Bu sapık ruhlu insanlardan bizleri koru Allah’ım.

  2. Hemen bu yazının üstünde cevap yazan değerli kardeşim, Allah bütün sapıklıklardan ve ahlaksızlıklardan ümmeti muhammedi korusun. Bu iğrençlikler tarih boyunca olmuştur ve maalesef günümüzde de işlenebilmektedir. Bu pisliklere karşı başımızı kuma gömemeyiz. Bu sapıklar vardır ve çevremizdedir. Bunların bilinmesi ve insanların bilinçlenmesi ve ona göre hareket edebilmesini sağlamak gerekmez mi? Kuranı kerimde Allah’u teala Lut aleyhisselamın kavminden bahsederken erkeğin erkeğe yanaşması olan çirkin fiili açıklamamış mıdır? Peygamber efendimiz aleyhisselam zina konusu olsun, çeşitli cinsel sapıklıklar konusunda olsun yüzlerce hadisinde uyarmamış mıdır? Buna rağmen bizlerde insanız, ola ki hatamız olmuş olabilir ve bir yanlış kelime sarfetmiş olabiliriz. Kardeşane ve hüsni niyetle birbirimizi uyaralım. Allah’a emanet olun.

  3. Hocam işte ben böyle şeylere dayanamıyorum abimden başıma geldiği için kaldıramıyorum. Ben bir ömürdür onun sapıklığıyla yaşadım ve de yaşıyorum ama ne şekilde yaşıyorum bunları böyle yapan sapıkların hepsinin ölmesini istiyorum.

  4. Allah yardımcın olsun kardeşim. Bundan sonra çok güçlü ol, sabırlı ol ve asla bu insanların pisliklerine karşı yumuşak ve affedici olma. Kanunen de gerekli yerlere başvuru yapılmalı ve bu insanlar tanınmalı ve kanunen cezalandırılmalıdır. Allah sizinle olsun.

  5. İste canim hocam hakkimi ariyamiyorum abim nihayetinde. Korudugum icin deyil kocam bunu kaldiramaz ben bu zaman olmus kaldiramiyorum. Kocami ve cocuklarimi üzmemek icin hukuki yola da baş vuramiyorum. Onun için böyle insanlara tahammülüm yok. Bir hatam olduysa affola Allaha emanet olun.

  6. Estağfurullah kardeşim. Her zaman dua eder dua bekleriz. Sizde Allah’a emanet olunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.