Dini Soru / Sorular / Peygamber efendimizin kadınlar hakkında hadisleri

Peygamber efendimizin kadınlar hakkında hadisleri

Sponsorlu Bağlantılar

Peygamber efendimizin kadınlar hakkında hadisleri

Soru

Merhaba hocam. Size sorum olacak; Resulullah (A.S.M.): Benden sonra erkeklere kadınlardan daha zararlı bir fitne, bir imtihan vesilesi bırakmadım. Kadınlar şeytanın ağlarıdır…vb hadisler var.
Peki bu kadınlar hiçbir işe yaramaz mı? Neden biz fitneci olarak geçiyoruz? Sonuçta bizim cinsiyetimizi seçme gibi bir hakkımız, imkanımız yok! Mesela açık bir kadın erkeğin dikkatini çekti ikisi de zina yaptı… Ama fitneci olan kadın oldu. Niye? Erkeğin hiç mi suçu yok? Mesela sırf bu yüzden kadınlar çalışmaz, okula gitmez, gezmez…. Gerçek de böyle ise bu adaletsizlik olmaz mı? Niye kadınlar daima bir aşağılık varlık konumuna getiriliyor? Yani kısaca; fitneci olan niye kadınlar?B u hadisler de kadınların kötü olduğu mu vurgulanıyor?

cevabınız için teşekkür ederim.Allah’a emanet olun

Cevap

Merhaba, kadın dinimizde değersiz olsaydı Hz. Meryem için Hz Aişe için ayetler iner miydi. Cennet anaların ayakları altındadır hadisi kadınlar için söylenmemiş midir?
Karınızı hayvan gibi dövdükten sonra utanmadan nasıl akşam yatağına gidebiliyosunuz diyen efendimiz kadar kadınlara değer veren başka bir erkek daha yoktur. İslamiyet gelmeden önce kız çocukları diri diri gömülüyordu. Medeni dediğimiz Avrupa da bile kadının seçme hakkı yokken dünyada kadına seçme seçilme hakkını ilk islamiyet vermiştir. Ayrıca da Kur’an’da geçen günahlarda, sevaplarda kadın erkek farkı gözetilmemiştir yani eşittir. İslamiyet kadının başına ayeti (örtünme ayeti) ayaklarının altına cenneti vermiştir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Dedikodunun günahı nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Abdestte özürlü hükümleri

Sponsorlu Bağlantılar Abdestte özürlü hükümleri Soru Hocam rahatsızlığım nedeniyle gün içinde birçok kez gaz kaçılıyorum …

İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme

Sponsorlu Bağlantılar İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme Soru Merhaba ben(bayan)5 ay önce sözlümden ayrıldım …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.