Dini Soru / Ana kategori / Peygamberimizi rüyada görmek için ne yapmalı

Peygamberimizi rüyada görmek için ne yapmalı

Sponsorlu Bağlantılar

Peygamber Efendimizi rüyamızda görmek için bir çok dua bulunmaktadır. Bu konuda belki  de yüzlerce dua söylenmiştir bu zamana kadar fakat bunların bir çoğu asılsızdır. Tabi ki takdir Allah’ın. Siz yine de duanızı eksik etmeyin.  En güzeli onu görmek için canı gönülden isteyerek namazlardan önce dua etmektir.Hadisi şerifte şöyle buyrulmuştur: “Rüyasında beni gören, gerçekten beni görmüştür. Çünkü, şeytan hiçbir şekilde benim suretime giremez.”

—–

Peygamber efendimizi rüyada görmek için sevmen gerek ben seviyorum demekle de sevmek olamaz onu tanıyarak seveceksin hayatını öğreneceksin ve  gerçekten isteyeceksin bunu tüm kalbimle tanıyıp seveceksin dua etmeyi de asla ihmal etmeyeceksin. Gerçek ve hakiki bir ümmet ancak onun emrettiği şekilde yaşamakla olur.

——–

Soru

Selamunaleykúm,
Peygamberimiz (S.A.V)’i rüyada görmek icin cuma gecesi kılanacak olan namazı kıldım. Bu cuma ile diğer cuma arasında yapmam veya dikkat etmem hususlar nedir?

Cevap

Aleykum selam. Bu tür dua ve namazlar hakkında kesin bir delil yoktur. Sadece bazı tavsiyeler olmuştur ve görülmesi ümit edilebilir ama bunlar kesin değildir. Yapman gereken özel bir şey yoktur. Asıl olan ise ahirette ona komşu olabilmeye layık olacak iyi bir ümmet, olabilmektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan İnsan düşüncelerinden sorumlu mudur? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Kuran’da neden biz yazar

Sponsorlu Bağlantılar Soru Selamun Aleyküm. Kuran da neden ben yerine biz geciyor bu konuyla ilgili …

Eşimin parası haram mı

Sponsorlu Bağlantılar Soru Merhaba iyi günler. Eşimle tartıştık ben ona senin paranın geçtiği hiçbirşeyi istemiyorum …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.