Dini Soru / Sorular / Psikoloji hastalığının tedavisi

Psikoloji hastalığının tedavisi

Sponsorlu Bağlantılar

Psikoloji hastalığının tedavisi

Soru

Selamun Aleykum degerlii hocam…Hocam ben psikoloji hastasiyim halk dilinde deliyimm…Hocam ama sadece herkesi taniyorum normal konusuyorum..ama hocamm benim kafam durgun kafam cok durgun beynim agirlasmis..ne yapacgimi bilmiyorum hocam cok garip bir hastalik hocamm bu psikolojii..insan yarim akilli haline geliyor..mesela ben ne yaptigimi nasil yasadigimj bu agir beyinle yasiyorum..zaten ALLAHIN verdigi en guzel nimet akil degil mi hocam..simdi yarim aklim kalmis…hic birsey dusunemiyorum..bana gunah sevap yaziliyor muu..sankii hicbirsey umurumda degil aklim elimde degil hocamm..kapanmis sankii..neler soyleyebilirsiniz hocam..VESSELAM

Cevap

İnşirah suresi ruhsal sıkıntı ve darlık anlarında okunduğunda kalbe bir genişlik ve huzur verir. Ruhsal sıkıntıyı ve darlığı atmamızı sağlar.

Sabreden insan her güçlükten sonra bu kolaylığı elbette görecektir. Çünkü Allah (c.c.) ilahi kanunları şaşmaz ölçülerle koyar. Demek ki El-Kâbid (sıkan, daraltan) güzel ismi, güzel sabır (sabr-ı cemil) göstermek suretiyle El-Bâsit (genişlik ve ferahlık veren) güzel ismine ulaşmada bir vesiledir.

Özellikle bazı zikirler ruhsal sıkıntıları üzerimizden atmamıza büyük yararlar sağlar: Bunlar içerisinde ‘La havle vela kuvvete illa billahil Aliyyül Azim (Yüce ve büyük Allahtan başka güç ve kudret sahibi yoktur.)’ zikrinin çok büyük sırları vardır. Peygamberimiz (s.a.s) bu zikrin 99 derde deva olduğunu söylemiştir. Cinni şeytanların sıkıntılarına duçar olanlara bu zikir ilaç gibi gelir. (Bu durumda olanlara günde en az iki yüz kere çekmeleri tavsiye olunur.) Yeter ki her gün bu zikre devam edilsin.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan İnternetten altın alıp satmak caiz mi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.