Dini Soru / Sorular / Psikolojim bozuk ne yapmalıyım

Psikolojim bozuk ne yapmalıyım

Sponsorlu Bağlantılar

Psikolojim bozuk ne yapmalıyım

Soru

Merhaba hocam. Psikolojim bozuk namazıma devam edemiyorum? Namazlarımı kılabilmem için ne tavsiye edersiniz.

Cevap

Merhaba kardeşim. Namaz, aklı olan herkese farzdır. Yani aklın doğrultusunda namazı kılmanın mecbur olduğunu, kaçar yolu olmadığını bilmelisin. Ayrıca da namaz Allah’a edilen teşekkür ve şükürdür. Allah herkese karşılıksız 24 saat zaman veriyor. Günde yalnızca 1 saati benim huzurumda olun diyor. Bunu da yapmazsak ahirette ne yüzümüz kalır ki? Namazı bırakmamak için, namazın manasının ve öneminin neler olduğunu araştırmak gerekir kardeşim. Namazın gerçekte ne olduğunu bilen, namazı bırakmaya cesaret edemez. Bunları unutmayın. Allah’a emanet olun.

Soru

Maddi ve manevi problemler yaşıyorum. Psikolojim çok bozuldu. ne yapacağımı bilemiyorum. Psikolojim bozuk ne yapmalıyım?

Cevap

Geçmiş olsun arkadaşım. Umarım atlatırsın Ama psikolojinin neden bozuk olduğunu da anlatsaydın belki bizde ona göre bir şeyler söyleyebilirdik veya arkadaşlar yardımcı olmaya çalışabilirlerdi. Öncelikle sorunların nedir? Neyden dolayı bu sorunları yaşıyorsun ve bunlar nasıl çözülebilir sorularını belirlemelisin. Gerekirse mutlaka uzman bir doktora danışmalısın.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Yemin bozmak günah mıdır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

2 Yorumlar

  1. Namazı kılıyurm bırakıyurm arkadaş ortamına giremium çok sıkıntıdayım kimseylen kunuşasım gelmiyur hep sesiz kalıyurum ne olr beni bu sıkıntıda kurtarın hep sıkınt baze ozaklara gidesim geliyu sevdiğm kızla bile sesiz

    • Merhaba Arif kardeşim. Güvendiğin ve samimi olduğun aileden birileri ile veya dostlarına bu sorununu açıkça anlat. Sakın anlatmaktan çekinme. Paylaşmadan içine atmak sorununu asla çözmez. Seni anlayacak ve sana destek olacak kimselerle konuşmalısın. Özellikle de her ne olursa olsun asla namazını bırakma. Namaz bir huzur ve Allah ile bir bağ kurmak demektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.